Türkiye'nin en iyi haber sitesi

19 yıl sonra hoş geldin usta

Ünlü oyuncu , 19 yıllık aradan sonra ‘Hoşgeldin Boyacı’ isimli oyunla ya geri döndü. Özyağcılar, “Tiyatroseverlere vefa borcum var” diyor

19 yıl sonra hoş geldin usta
Usta oyuncu , sahnelerine 19 yıl aradan sonra geri döndü. "Hoşgeldin Boyacı" adlı oyunuyla İzmirli tiyatro severlerle buluşan Özyağcılar, "Beni sevenlere elimden gelen en iyi işleri sunmaya çalışıyorum. Bu onlara vefa borcum" dedi. "Tiyatrocu başarılı olmak için tüm köprüleri yakacak" diyen Özyağcılar SABAH'a şunları söyledi:
"Gençlerin tiyatroya ilgisi üst düzeyde. Çok verimliler ve çok özverililer. Göz yaşartıcı bir özveri var. 5-6 arkadaş konservatuvardan çıkınca üç kuruşlarını, beş kuruşlarını toplayıp küçük salonlara giriyorlar. Orada tiyatro yapmaya çalışıyorlar.

'MADDİ YARDIM YETMEZ'
Sadece tiyatrolara verilen yardım yetmez. Mali yardımdan çok sahne gerekiyor. Şu anda belediyelerin, vakıfların atıl durumda binaları var. Onu da işadamı büyüklerimizle dirsek temasıyla o binaları sahne haline getirirsek o genç tiyatrocular da 50-60 kişilik küçük salonlara sıkışmazlar.
Sanatçı olmak demek topluma kalemiyle, fırçasıyla, oyunculuğuyla, kamerasıyla, bir sözünün olması demek. Toplumu bir yerden bir yere getirmesi lazım. Toplumu hem yaşama hazırlaması lazım hem de insan ilişkilerinin çarpıklığını vurgulaması lazım. Bir de tabii insanları her devirde mutlu etmesi lazım. Bu zor bir iş ama bunun için yeteneğin dışında böyle bir şeyi sevmek lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 yıl sonra hoş geldin usta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN