Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkemizin en gözde mesire alanı olacak

Giriş Tarihi: 28.4.2016 15:09
Ülkemizin en gözde mesire alanı olacak

’ın 180 bin m2 yüzölçümü ile Erzincan’ın en büyük alanı olan Ekşisu Mesire alanında 40 yıl aradan sonra bütün havuzlar temizlendi. Temizlenemeye havuzlar yenilendi.

Ayrıca 40 bin m2 alana sahip yeni bir mesire alanı hizmete sunuldu. Bunun yanında 750 araçlık bir otopark inşa edildi. Yürüyüş yolları, spor alanları, oyun alanları, fayton gezi parkuru, seyir köprüleri gibi birçok çalışmanın yanında özellikle peyzaj düzenlemeleri ile bölge prestijli bir görünüme sahip oldu.

2015 yılında yürütülen bu çalışmalara bu yıl da devam eden belediye, eski mesire alanında da çeşitli tadilat ve ağaçlandırma çalışmaları yürütüyor. Mesire alanının güneyinde bulunan gölettin etrafında düzenlemesi ve otopark genişletme çalışmaları gerçekleştirildi.
4 bin m2'lik Alanda otomatik Sulama Sistemi Kuruldu.

Mesire Alanı içerisinde bulunan 4 bin m2 lik kısmında Belediye tarafından otomatik sulama sistemi oluşturuldu. Ekşisu Mesire alanında yürütülen çalışmaların tamamı 5.5 Milyon TL ye ulaştı.

Yapılan çalışmalar ile Ekşisu mesire alanının 'nin en güzel mesire alanlarından biri olacağını belirten Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy "Bu bölgede yepyeni bir kimliğe kavuşacak. Ekşisu bölgesi, ülkemizin en gözde mesire alanı olsun diye çalışıyoruz" dedi. Hali hazırda devam eden çalışmaların 2016 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkemizin en gözde mesire alanı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN