Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bak Çekirge-’ kitabı okuyucuyla buluştu

Gazeteci -, ‘Bak Çekirge-’ adlı kitabını yayımladı. Kitabın tanıtım bülteninde, ‘Tek başınalığımı sosyal medyayla tedavi ettim. Facebook sayfamı bir günlük gibi kullandım. İçimi döktüm, şahane insanlarla tanıştım, beyni ışıklı dostlar edindim. Enteresan bir sosyalleşmeydi, o da geçti.’ diyen Cem Sancar, kitabını 7 yıllık sosyal medya günlükleri olarak tanımladı.

Giriş Tarihi: 26.3.2020 14:24 Güncelleme Tarihi: 26.3.2020 14:24 ABONE OL
‘Bak Çekirge-Sosyal Medya Günlükleri’ kitabı okuyucuyla buluştu

İşte okuyucuyla buluşan Gazeteci- Yazar Cem Sancar'ın 'Bak Çekirge-Sosyal Medya Günlükleri' adlı kitabının tanıtım bülteninde yer alan bölümler;

Bu kitap sosyal medyada bir günlük, bir tür çalakalem sayıklama. Esip coşuyorum kendi halimce. Bu dünyanın, bu ülkenin 'Ada' adını verdiğim metaforundan ufka bakıyorum. Hayal ve gerçek arasında gidip geliyorum. 'Çekirgeyle Konuşmalar' ter tepelek, torlak bir hakikat arayıcısının iç dökmeleri, dertleşmeleridir.

Muhayyilemden bir 'Çekirge' hayali çıkardım, ona konuştum. Yani kendime, içimdeki talebeye… Paylaşımlarımda ki zor yıllardı hem kendime hem beni okuyanlara vitaminler moraller vermeye çalıştım.

Kısaca o dönem herkesi affetmeye çalıştığım bir vakit oldu. Ama önce kendimi affetmeye çalıştım.

Mâmafih 'Anlamak kurtulmaktır', hafiflemektir…

Küçümen bir Ada'da yıllarca izole bir hayat sürdüm. Ömrümce yaşadığım maceraları heybeme aldım, ertelediğim kitapları okudum, denize, ağaca, insana, çiçeğe baktım, kendi içime aktım, düşündüm. Yazdım, not aldım, odun kırdım, soba yaktım. Tek başınalığımı sosyal medyayla tedavi ettim. Facebook sayfamı bir günlük gibi kullandım. İçimi döktüm, şahane insanlarla tanıştım, beyni ışıklı dostlar edindim. Enteresan bir sosyalleşmeydi, o da geçti.

7 yıllık sosyal medya günlükleri.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bak Çekirge-Sosyal Medya Günlükleri’ kitabı okuyucuyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA