Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burkay'ın hedefi üye merkezli sanayi odası

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine kısa bir süre kala, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay, adaylığını açıkladı. Burkay, "Projeler üzerinden konuşup, üye merkezli bir yönetim oluşturacağız" dedi

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Şubat ayında yapılacak seçimler için geceli gündüzlü çalıştıklarını kaydeden İbrahim Burkay, BTSO'da değişimi hedefleyen iş dünyası temsilcilerinin liderliğini yapıyor. Yüksek Planlama Kurulu tarafından kabul edilerek, ülke politikası olarak uygulamaya konulan "Türkiye 2023 Vizyonu"nu oluşturan 5 kişilik ekibin de üyesi olan Burkay, belirli kişi ya da grupların egemenliğinin ötesinde, Bursa'nın tüm sanayi ve ticaret erbabını temsil eden bir yapıyı hedeflediklerini vurguladı. "Biz kimseye karşı rakip çıkmadık. Hiçbir koltuğa da talip olmadık" diyen Burkay, "Bulunduğumuz tüm görevlerde yönetmeye değil, hizmete talip olduk. Hem bugün hem de yarın sadece projeler üzerinden konuşacağız. BTSO üyeleri sadece başkan, yönetim ve meclis belirlemeyecek. Odanın ve kendilerinin geleceğini de belirleyecek" dedi. Dünyada köklü bir değişim yaşandığını hatırlatan Burkay, "Siyasi sistemler, ekonomik yapılar, yönetim anlayışları, iletişim biçimleri değişiyor. Ne ülke ne de şahıslar olarak bu dönüşümü görmezden gelme gibi bir lüksümüz olamaz BTSO ve Bursa'nın da bu değişimin gerisinde kalmaması gerektiğini düşünen büyük bir kitle var. Bu amaçla da profesyonel bir ekip tarafından şimdiden 2023 Bursa'sının ekonomi vizyonunu oluşturacak projeler hazırlanıyor" diye konuştu.

PROJELERE DESTEK

Burkay'ın başkanlığındaki UTİB, Türkiye'nin en çok etkinlik düzenleyen ihracatçı birliklerinden biri olmayı başardı. Üye merkezli ve yenilikçi bir yönetim anlayışını BTSO'da hakim kılmak isteyen Burkay'ın hedefi, üyelere yeni ufuklar açıp, projelere destek vererek, tüm sektörlere ivme kazandırmak.

İBRAHİM BURKAY KİMDİR?
Baba mesleği olan tekstil sektörüne Kapalıçarşı'da ilk adımını atan İbrahim Burkay, bugün ev tekstili, mağazacılık, inşaat, kimya, enerji gibi birçok alanda faaliyet gösteren Burkay Grup'un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde. Burkay, TİM Başkan Vekili, TETSİAD Başkan Yardımcısı, UTİB Başkanı, TİM Ülke Masaları Koordinatör Başkanı olarak tüm sektörlerle ilgili en üst düzeyde uzun yıllardır önemli görevler yürüttü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burkay'ın hedefi üye merkezli sanayi odası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN