En değerli biber tarlası

Giriş Tarihi: 29.9.2013

Bursalı kebapçı Ahmet Cengiz değeri 17 milyon TL olan şehrin en pahalı arsalarından birinde, konutların tam ortasında isotluk biber, patlıcan ve domates yetiştiriyor

Bursa-İzmir yolu üzerinde İhsaniye Mahallesi'nde Harran Kebap'ın işletmecisi Ahmet Cengiz (43), işyerinin yanındaki imarlı 4 dönümlük arsada sebze yetiştirmeye karar verdi. Arsa sahibinden izin alan Cengiz, çok katlı binaların arasındaki arsayı temizledi. Cengiz, ziraat mühendisi arkadaşının danışmanlığında arsaya domates, patlıcan, biber, salatalık ve Urfa biberi ekti. Şehrin en çok rağbet edilen bölgesinde bulunan ve piyasa değeri 17 milyon TL olan 4 dönümlük arsada yetiştirdiği patlıcan, isot ve domateslerle kebap yapmaya başlayan Cengiz, müşterilerden büyük ilgi gördüğünü söyledi.

PATLICANIN EN TAZESİ

Konut alanında sebze yetiştirmeyi başaran Cengiz, şunları söyledi: "Müşterilerimiz yediği patlıcan ve sebzelerin farklı tatta olduğunu söylüyor. Bursa'nın en pahalı arsalarından birinde, çok sayıda apartmanların yapılabileceği bir arsada sebze yetiştirmemiz insanları şaşırtıyor. Tarladan kendi ellerimizle topladığımız patlıcanları gerekli işlemlerin ardından hemen kebap yapıp sofraya getiriyoruz. Bu da müşterilerin büyük beğenisini kazanıyor. Zaten etimizi de Kütahya ve Bursa'nın dağ ilçelerinde otlayan hayvanlardan özel olarak elde ediyoruz. Etteki titizliğimiz ile tarlada özel ilgiyle yetiştirdiğimiz sebzeler buluşunca ortaya çok güzel lezzetler çıkıyor." Müşteriler ise müteahhitlerin özel ilgi gösterdiği bir bölgedeki imara açık arsada sebze yetiştirilip kebap yapılmasının şaşırtıcı bulduklarını dile getiriyor. Restoranın müdavimleri "Birçok insan o bölgede arsasının olmasını istiyor. Ama burada çok katlı binalar yerine domates, biber, patlıcan fideleri yükseliyor. Tarladan taze taze toplanan sebzeler birkaç dakika içinde kebap ve salata olarak soframıza gelince lezzeti de bir başka oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En değerli biber tarlası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN