lılar, göl kenarında yürüyecek

4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan yürüyüş etkinliği Serdivan Gölpark'ta gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 14:04
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, toplumda fiziksel aktivitenin önemi, sağlık üzerine etkileri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel aktivite ile ilgili özel gün ve haftaların etkin olarak kutlanmasının önemli olduğunu söyledi.

Bu kapsamda 81 ilde 3-4 Ekim 'Dünya Yürüyüş Günü'nün çeşitli etkinliklerle düzenli olarak her yıl kutlandığına dikkat çeken Erdoğan, 'Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel hareketsizlik, dünya genelindeki ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır. Fiziksel hareketsizlik obezitenin en önemli nedenidir. Ayrıca meme ve kolon kanserlerinin yaklaşık yüzde 21-25'inin, diyabetin yüzde 27'sinin ve iskemik kalp hastalığının yüzde 30'unun ana nedeninin fiziksel hareketsizlik olduğu tahmin edilmektedir' şeklinde konuştu.

Dr. Erdoğan, "4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü münasebetiyle Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Serdivan Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkıları ile, 4 Ekim Cuma günü saat 16.00'da Serdivan Gölpark'ta, Sayın Valimiz Mustafa Büyük, protokol, kamu çalışanları, öğrenciler, sporcular ve halkımızın katılımları ile gerçekleştireceğimiz fiziksel aktivite etkinliğinde buluşalım. Ayrıca 4 Ekim Cuma günü saat 15.00'da Serdivan Belediyesi önünden hareket edecek olan toplu taşıma araçları ile katılımcıların etkinlik alanına gidiş ve dönüşü ücretsiz sağlanacaktır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakaryalılar, göl kenarında yürüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN