Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tabakhaneler temizleniyor

Bursa Osmangazi Belediyesi, çöp dağlarının oluştuğu ve vatandaşların şikâyetlerinin arttığı tabakhaneler bölgesindeki boş arazilerde moloz ve çöpleri topluyor

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle 'Daha Temiz Bir Osmangazi' projesi başlatıldı. Yıllardır bilinçsizce dökülen çöp ve molozların yarattığı kötü görünümün yanı sıra, halk sağlığını tehdit eden çöp dağları, belediye ekipleri tarafından yapılan çalışma ile ortadan kalkıyor. Tabakhanelerin taşınmasının ardından boşalan bölgeye, vatandaşların konutlarında yaptıkları tadilat ve tamirat işlemleri sonucu çıkan moloz ve atıkları dökmesiyle oluşan kötü görüntüyü ve insan sağlığını bozan çöplerin toplanarak bertaraf edileceğini söyleyen yetkililer, yıllardır şikâyet konusu olan kötü görünüm ve insan sağlığını tehdit eden olumsuz şartların ortadan kaldırılacağını söyledi.

ÇÖP DÖKENE CEZA KESİLECEK
Tabakhaneler bölgesinin temizliği için 2 kamyon ve 2 iş makinesi ile çalışma başlatan Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Demir, vatandaşların kendi sağlığı için daha duyarlı olmalarını istedi. Bilinçsizce bırakılan çöp ve atıkların, yalnızca kötü bir görüntü oluşturmadığını, aynı zamanda insan sağlığını da tehdit ettiğini ifade eden Demir şu ifadelere yer verdi: "Vatandaşlarımızda, bu bölgeye çöp ve molozlarını atmamaların istiyoruz. Bu hepimizin sağlığı için çok önemli. Halkımızdan, 444 16 01 numaralı telefonumuzu arayarak, çöp ve molozlarının alınması konusunda bize ulaşmalarını, bu sayede çevreyi kirletmeden, sağlığımızı tehdit eden unsurlara yol açmadan bu soruna birlikte çözüm bulabiliriz. Bu konuda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz." Demir, bölgenin temizlenmesinin ardından kurallara uymayan vatandaşlar hakkında yasal işlem yapılacağını, temizlenen arazilere çöp ve moloz döktüğü tespit edilen vatandaşlar hakkında hukuki işlem ve para cezaları uygulanacağını söyleyerek vatandaşları uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tabakhaneler temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN