Köyde yörük düğünü

Kocakovacık köylüleri tarafından hayata geçirilen 'Geçmişten Geleceğe Yörük Düğünü' etkinliğine katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali "Kültürel değerlerimizi birlikte yaşatmalıyız" diye konuştu

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Köyde yörük düğünü
Yıldırım Belediyesi'nin destekleri ile Kocakovacık köylüleri tarafından Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Geçmişten Geleceğe Yörük Düğünü' etkinliğinde Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali düğün alayına katılarak, ata bindi. Temsili düğünde oğluna kız isteyen babayı canlandıran Başkan Edebali'ye AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve AK Parti Bursa Milletvekili adayları Zekeriya Birkan ve Bennur Karaburun eşlik etti. Kültürel zenginliklerin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması için bu etkinliklerin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Edebali, "Hayatımızı geleceğe bakarak yaşarız. Ancak yarına doğru güçlü adımlar atabilmek için geçmişimizden güç almak zorundayız. Bu düşünceyle belediye olarak buna katkı sağlayacak etkinliklere destek oluyoruz" diye konuştu.

DEĞERL ERİMİZİ YAŞATIYORUZ
Yıldırım'ın önemli bir tarihe mirasa sahip olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, "Kadim medeniyetimizin izlerini taşıyan, kültürlerin harman olduğu ilçemizde kültürel değerlerin yaşatılmasına büyük önem veriyoruz. Değerlerinden uzaklaşmış toplumlarda bireylerin birbirlerine yabancılaşmasının kaçınılmaz. Birbirlerine yabancılaşan bireylerin olduğu toplumlarda da birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları körelir. Bu noktada da yerel yönetimlere ve STK'lara bu duygularını güçlendirmek için önemli görevler düşmektedir" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyde yörük düğünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN