Kumsaz Patara olur mu?

Giriş Tarihi: 5.7.2015
Kumsaz Patara olur mu?

Marmara'nın güney sahillerini mercek altına alan Büyükşehir, Kumsaz sahilini Akdeniz ve Ege'nin dünyaca ünlü Kaputaş, Patara ve İztuzu plajlarına dönüştürecek

Ramazanın bitmesinin ardından vatandaşların sahil beldelerine akın edeceğini düşünen Büyükşehir Belediyesi kolları şimdiden sıvadı. Bursa'ya kıyısı olan Marmara Denizi'nin Güney sahillerini mercek altın alan Büyükşehir özellikle Kumsaz sahilini Akdeniz ve Ege'nin dünyaca ünlü Kaputaş, Patara ve İztuzu plajlarına benzetebilmek için çalışmalara başladı. Özellikle Kumsaz'da Tüm sahil bandının Bursalılara yakışır hale getirilmesi için yoğun çaba harcadıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapılacak proje ile Kumsaz'ın da Bursa'ya ayrı bir değer katacağını söyledi.

TURİZM PAYI ARTIRILACAK

Bursa'nın turizmden aldığı payın artırılması hedefiyle kentin sahip olduğu tarihi ve doğal değerleri en iyi şekilde kullanan Büyükşehir Belediyesi, 115 kilometreyi bulan deniz sahillerinin yaz turizmine kazandırılması hedefiyle çalışmalara hız verdi. Gemlik, Mudanya ve Karacabey sahillerinde hem plajlarda hem deniz yüzeyinde temizlik, eskiyen iskelelerin onarılması, sahil kesiminde yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları oluşturulması gibi her alanda yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'in Kumsaz sahillerinde de dönüşümü başlattı. Özellikle hafta sonları günübirlik tatilcilerin akınına uğrayan Kumsaz'da sahile soyunma kabinleri ve duşlar yerleştirildi. Kumsaz'ı Bursa'nın en ayrıcalıklı plajlarından biri haline getirmek amacıyla hazırlanan ve içinde otopark, kafeteryalar, kum alanda yürüyüş bantlarının da bulunduğu proje ile bölgenin çehresi tamamen değişecek. Tüm sahil bandının Bursalılara yakışır hale getirilmesi için yoğun çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Müfit Aydın ile birlikte Kumsaz'da devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İçme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve arıtma sistemleri gibi alt yapı hizmetleri hızla devam ederken, üst yapıyı da modern bir görünüme kazandırmak için çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe şöyle konuştu: "Yapacağımız proje ile burası da vizyonel bir hale gelecek. Sahildeki düzenleme çalışmalarının yanında sahil güvenlik ekiplerimiz de halkımızın can güvenliği için görev yapıyorlar. Halkımızın güzel bir yaz sezonu ve tatil süreci geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumsaz Patara olur mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN