Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olgunlaşma Enstitüsü’nden Tanıtım Etkinliği

Giriş Tarihi: 28.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nden Tanıtım Etkinliği
Olgunlaşma Enstitüsü, yöresel kıyafetler defilesinin de yer aldığı bir tanıtım etkinliği düzenledi.
Enstitünün tanıtım etkinliğine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sabri Özbey, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Türkkan, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ve davetliler katıldı. Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün 2010-2011 eğitim öğretim yılından bu yana, faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek, enstitünün geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması için yaptığı çalışmalardan övgüyle söz etti. Mersin’i katıldığı her etkinlikte en iyi şekilde temsil eden Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün kısa zamanda büyük başarılara ulaşmış olduğuna dikkat çeken Şimşek, son olarak enstitünün Ankara’da bu yıl ilki gerçekleşen ’Mersin Tanıtım Günleri’ne el sanatları standı ve yöresel kıyafetlerden oluşan bir defile ile katıldığını söyledi.
Enstitü Müdürü Şükriye İnan ise enstitünün geleneksel el sanatları, giyim üretim teknolojisi, sanayi nakışları ve cam füzyon bölümlerinin bulunduğunu kaydederek, yetiştirdikleri öğrencilerin iş hayatında kendilerine güvenen, konularında başarılı elemanlar olmaları için gayret sarf ettiklerini söyledi.
Konuşmaların ardından etkinlik sinevizyon gösterisi eşliğinde Osmanlı, İğne oyası, Narenciye ve Yörük temalı kıyafetlerden oluşan defile ile devam etti. Enstitünün her biri alanında uzman olan öğretmen kadrosu tarafından tasarlanan kıyafetler davetlilerin büyük beğenisini kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nden Tanıtım Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN