Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silifke’de Yaz Kuran Kursu Başladı

Giriş Tarihi: 8.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Silifke’de Yaz Kuran Kursu Başladı
’in Silifke ilçesinde 187 cami ve Kuran kurslarında, yaz Kuran kursu başladı. Öğrenciler Zeytinli Camisi’nde düzenlenen törenle kurslara başladılar.
2 ay sürecek olan kurslara yaklaşık 4-5 bin öğrencinin katılması bekleniyor.
Açılışta bir konuşma yapan Silifke Müftüsü Emin Yüksek, “Her yıl okulların tatil olmasıyla birlikte cami ve kuran kurslarımızda kurslarımız başlamaktadır. Yaz kuran kurslarında öğrencilerimiz dini yönden eğitilmektedir. Her akıl sahibi mükellef yaşa gelen kız yada erkek çocukların dinini öğrenmesi esastır. İslam dininin esas kaynağı da Kuran-ı kerimdir” dedi.
2 ay sürecek olan kurslarda öğrenciler, dini bilgiler, namaz bilgisi ve Kuran-ı Kerim okumayı öğreteceklerini belirten Yüksek, "Allah’ı, camiyi ve Kuran-ı Kerim’i severek ve sevdirerek öğretmeye çalışacağız. Geleceğe bırakacağımız en güzel mirasımız çocuklarımızdır. Bu nedenle çocuklarımızı elimizden geldiğince hayırlı evlat olarak yetiştirmek zorundayız. Köy, belde ve şehir merkezimizdeki tüm camilerde yaz kuran kurslarımız başladı. Din görevlilerimiz eşliğinde devam edecek olan kurslarımızda siz velilere de büyük görevler düşmektedir. Çocuklarınızın kurslara geliş gidişlerini ve öğrenimlerini kontrol ederek din görevlilerimize yardımcı olunuz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silifke’de Yaz Kuran Kursu Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN