Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkelerin kaderini değiştiren Türk kızı

Giriş Tarihi: 31.8.2014

AFA Press'te çalışan İdil Demirel'in ülkelerle ilgili hazırladığı ekonomik raporlar önemli gazetelerde yayınlanıyor. Bu raporlar önyargıları yok ediyor, ülkelerin dünyaya açılmasını sağlıyor

İdil Demirel, 1984 İstanbul doğumlu. Avukat olan babası annesinden boşanıp başka bir evlilik yapınca onun da hayatı değişti. Ortaokul ve liseyi babasının yanında İngiltere'de okudu. Westminster Üniversitesi ve London School of Economics'ten çifte diploma aldı. Üniversite bitince içerik ajansı AFA Press'te asistan olarak göreve başlayan Demirel'in ilk görev yeri Malezya'ydı. 63 ülke gördü, 18'inde tek başına yaşadı, yaşadığı yerlerdeki insanlara iş imkanı sağladı. Gezdiği ülkeler hakkında hazırladığı 12 rapor, USA Today, Independent, Washington Times, Le Monde, Alman Capital'in yanı sıra İspanyol, Latin Amerika ve Arap gazetelerinde yayınlandı.

- İşiniz rapor hazırlamak. Sorumluluk alanınız sadece Müslüman ülkeleri mi kapsıyor?

- Müslüman ülkeler uzmanlık alanım gibi oldu. Malezya ilk görev yerimdi. Ardından Yemen'e gönderildim, Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Her proje bitiminde o ülkenin başbakan ya da cumhurbaşkanıyla görüşüyorum, çünkü raporumu onaylamaları gerekiyor. Ağırlıklı olarak ekonomik açıdan tanıtmak için bu ülkelere gidiyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkelerin kaderini değiştiren Türk kızı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN