Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarısızlık kaygısının sonu sertleşme sorunudur

Giriş Tarihi: 27.4.2011 ABONE OL
Nişanlım kendine güvenmiyor. Onu sevdiğimi bilmesine rağmen ileride beni tatmin edemeyeceğinden ve sertleşme sorunları yaşayacağından korkuyor. D.A./İzmir
Erkekler, cinsel başarılarıyla kendine güven duygusu arasında çok yanlış bir ilişki kurarlar.

SEVGİNİZİ HİSSETTİRİN
Bu nedenle de cinsel ilişki sırasında son derece kaygılı olup kendilerini rahat bırakamazlar. Erkekler; zamanla, başaramama korkusu geliştirirler ve bu da ileride sertleşme sorunu yaşamalarına yol açabilir. Nişanlınızı koşulsuzca sevdiğinizi ona hissettirip ona güven verdiğinizde, zamanla bu yanlış düşüncelerden vazgeçecek ve anın tadını çıkartmayı öğrenecektir. Ayrıca, birlikte cinsel eğitim kitapları okuyup videoları izlemenizde fayda var.

Hamilelerin isteği azalabilir
Bir aylık hamileyim ve eşimin cinselliğe çok düşkün olmasıyla ilgili endişelerim var. Hamileliğimde onunla ilişkiye giremezsem benden uzaklaşır mı? A.C./Ankara
Jinekoloğunuz aksini söylemediği sürece hamileliğiniz boyunca eşinizle cinsellik yaşayabilirsiniz. Ancak, hamileliğin ilk 12 haftasında bazı kadınların cinsel isteklerinde azalma olabiliyor.

ENDİŞE TAŞIR
Kadınlar bu dönemde hormonal ve fiziksel değişiklikler yaşar; bulantıları olabilir, kusabilirler. Ayrıca, "Cinsel ilişkiyle bebeğime zarar verir miyim?" endişesi duyabilirler. Fiziklerindeki değişime bağlı olarak eşlerinin onları eskisi gibi istemeyecekleri endişesi de taşıyabilirler.

BİRBİRİNİZE AÇIK OLUN

Sonuç olarak, hamilelik ve sonrasındaki süreç, eşlerin hayatlarını pek çok konuda olduğu gibi sekste de etkileyebilir
. Bu dönemi kolayca aşılabilmeniz için eşinizle birbirinize samimi, açık, anlayışlı, şefkatli, ilgili ve sevgiyle yaklaşmanızda fayda var.

Eşinizi havaya sokun
6 yıllık evli bir bayanım ve cinselliği bütün duyularımla yaşamak istiyorum. Ancak eşim cinselliğe karşı çok istekli değil, onu nasıl havaya sokabilirim? G.D./İzmir

Cinsel dürtüler, doğuştan itibaren insanın içinde vardır. Ancak, cinsel davranışlar ile seks konusundaki düşünceler, tutum ve deneyimlerle belirlenir. Bu nedenle eşinizi seks için havaya sokmak istiyorsanız öncelikle cinselliği, cinsellikten beklentilerinizi, istek ve arzularınızı onunla konuşmanızda fayda var.

BİRLİKTE DUŞ ALIN
Daha sonra gün içinde ufak tefek adımlarla onu istediğiniz kıvama getirebilirsiniz
. Bunun için uygun müzik ve mumlar sayesinde rahat ve çekici bir ortam yaratın. Eşinizle birlikte duş alın, birbirinize masaj yapın. Eşinize onu ne kadar çok sevdiğinizi ve arzuladığınızı fısıldayın; iyi yaptığı her şeyi övün. Bunlardan sonra yatakta alışılmışın dışında bir şeyler deneyin. Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanmaktır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başarısızlık kaygısının sonu sertleşme sorunudur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA