Işıldayan cilt için 5 yüz temizleme tüyosu

Yüz yıkamak, çoğu kişiye sıradan ve önemsiz bir iş gibi gelebilir. Ama sağlıklı bir cildin temel kuralı temizliktir. Mascarammaxx.com adlı internet sitesi; ışıldayan bir cilt için yüzünüzü doğru şekilde yıkamanın püf noktalarını yazdı

Giriş Tarihi: 24.3.2013
İDEAL ISIDA YIKAYIN
Yüz yıkamada yapılan en büyük yanlış, suyun sıcaklığının ayarlanamamasıdır. Yüzü, buz gibi suyla yıkamanın gözenekleri küçülttüğü sanılır ama bu doğru değildir. Sıcak su da, cildin nemini emerek daha çok kurumasına neden olur. İdeal olan, ılık su kullanmaktır. Ancak cildinizde kızarıklar varsa, kılcal damarlarınıza baskı yapması için soğuk suyla (buz gibi değil ama) yıkayabilirsiniz. Cilde zarar veren en önemli şeylerden biri de sert ve kireçli sudur. Bunun için yüzünüzü, yıkadıktan sonra içme suyuyla ya da sodayla durulayın.

TEMİZLEME MENDİLİ
Akşam eve geç geldiniz, fazlasıyla yorgunsunuz ve yüzünüzü yıkayacak güce sahip değilsiniz; o zaman temizleme mendilleri büyük kurtarıcınız olacak. Yüzünüzü neredeyse temizleyici bir ürün kadar iyi temizleyen bu mendillerden mutlaka banyonuzda bulundurun.

CİLT TİPİNİZİ KEŞFEDİN
Cilt
tahribatlarının büyük bir kısmı genellikle, cilt tipine uygun olmayan ürünleri kullanmaktan meydana geliyor. Bu yüzden doğru tanımlamayı bir dermatoloğun yapması en iyisidir. Bunu kendi başınıza küçük bir testle öğrenmek de mümkün: Temizlenmiş yüzünüzü 10 avuç dolusu ılık suyla durulayıp kurulayın ve 45 dakika bekleyin. 45 dakika sonra yüzünüz gerilmeye başlıyorsa ya da solgun görünüyorsa; kuru bir cilde sahipsiniz demektir. Eğer her yeri parlıyorsa, yağlıdır. Sadece alnınız, burnunuz ve çeneniz yani T bölgeniz parlıyorsa; karma cilt tipine sahipsiniz demektir. Cildiniz kolayca kızarıyorsa ve pullanmalar varsa; o zaman hassastır.

DOĞRU ÜRÜNÜ BULUN
Derinlemesine bir cilt temizliği için su tek başına yeterli olmaz. Bunun için mutlaka temizleyici bir ürün kullanmalısınız. Kuru ve karma cilde sahipseniz; köpürmeyen formüllü kremler, sütler, losyonlar ve yağları kullanmayı deneyin. Çünkü bu ürünlerde sürfaktan (köpürücü maddeler) en az miktardadır. Köpüren jeller ve derinlemesine temizleyici ürünlerdeyse sürfaktan oranı yüksektir ve bunlar da yağlı ciltler için idealdir. Hassas ciltler içinse papatya, yeşilçay gibi rahatlatıcı içeriğe sahip ürünleri kullanmakta yarar var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işıldayan cilt için 5 yüz temizleme tüyosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN