de yırtılan na tazminat

Ağrı şikâyetiyle gittiği hastanede yapılan test sırasında geçiren ve yırtılan genç kız, hakkında “kasten yaralama ve görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla suç duyurusunda bulunurken, hastane hakkında da 52 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Giriş Tarihi: 29.8.2013 11:53

Ağrı şikâyetiyle gittiği hastanede yapılan smear testinde geçiren ve nın yırtıldığı raporuyla tespit edilen genç kız, doktor aleyhine "kasten yaralama, görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kasıklarında yanma ve ağrı şikâyetiyle 21 Mayıs günü randevu alarak gittiği Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nde Uzman Dr. Zeynep K.'ya olan S.G. adlı genç kız, yapılan smear testi sırasında kanama geçirdi.

Muayene sonrası gittiği evinde ağrıları devam eden geç kız, ailesi tarafından bir gün sonra özel bir hastaneye götürüldü. Burada tetkikleri yapılan S.G.'nin kızlık zarının yırtıldığı ve ağzında da yırtıklar oluştuğu tespit edildi. S.G. aldığı rapor ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak suç duyurusunda bulundu.

Genç kızın avukatları Kadir Kartal ve Ceren Kaya Aru, doktorun "kasten yaralama ile görevini kötüye kullanma" suçlarından cezalandırılmasını istedi. S.G. ayrıca idare mahkemesinde 50 bin TL'lik manevi, 2 bin TL'lik de maddi tazminat davası açtı.

Kaynak: Habertürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muayenede yırtılan kızlık zarına tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN