Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vücudunuzu birkaç saatte forma sokun

Yaz yaklaşıyor. Tatil planları yapmanın yanı sıra vücudunuzu da yaza hazırlamayı unutmayın. Terlemeye karşı botoks yaptırabilir, liposuction ile forma girip akustik dalga terapisi ile yarım saatte selülitlerinizden kurtulabilirsiniz

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Yaz yaklaşırken sıcaklar da kendini hissettirmeye başladı. Tatil planları yaparken vücudunuzu da unutmayın. Yaza; terlemeye karşı botoks yaptırarak, liposuctionla forma girerek veya selülitlerinizden kurtularak hazırlanabilirsiniz. Esstanbul Plastik Cerrahi Kliniği'nden Estetik, Plastik Cerrah Op. Dr. Osman Şenel yaz gelmeden güzelleşmek için önerilerde bulundu... Sıcak yaz günlerinin gelmesi pek çok kişi için sevindiricidir. Ancak terleme sorunu olanlar bu durumdan pek de hoşnut olmuyor. Koltuk altından gelen kötü kokular, kıyafetlerde oluşan lekeler ve hatta el sıkışırken ellerin ıslak olması gibi sıkıntılar kişilerin sosyal yaşamlarını olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla terleme için sosyal bir sorundur demek yanlış olmaz. Özellikle yaz aylarında giydiğiniz ince tişörtler ya da gömleklerde oluşan ter lekeleri sizi zor duruma sokabilir.

TERLEMEYE SON

El sıkışırken düşünün ki terlemişsiniz; karşınızdaki insan sizinle tokalaşmak istemeyecektir. Ya da siz el sıkışmadan önce mutlaka ellerinizi silmek ve kurulamak istersiniz. Tabii en kötüsü de rahatsızlık verici koku. Banyo yapıp dışarıya çıksanız, deodorant kullansanız bile birkaç saat sonra vücudunuzdan kötü kokular yükselebilir. Bu durumun önüne geçmek için koltuk altına botoks yaptırılmasını öneriyorum. Aşırı terleme, kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkiler, bu sorun nedeniyle ciddi özgüven eksikliği yaşanır. Aşırı terlemenin birçok nedeni olabilir. Menopoz, aşırı alkol kullanımı, şeker hastalığı, tiroid hastalıkları, bazı kanserler ve hormonal sorunlar bu sorunların arasında yer alıyor. Eğer ortada fizyolojik bir terleme sorunu varsa, önce bu rahatsızlığa neden olan ana sebebin tespit edilip tedavi ettirilmesi gerekir. Şayet tıbbi bir rahatsızlık değilse, koltuk altı ve ellere uygulanan botoks işlemi sayesinde terlemeyi sonlandırmak mümkün olabilir.

15 DAKİKA SÜRER

10-15 dakika süren bir botoks uygulamasından sonra terleme önlenebilir. Uygulama hastanın en çok terleyen bölgelerine yapılır. İlaç, cilt altına çoklu enjeksiyonlar halinde uygulanır. Terlemenin azalması bir haftada ortaya çıkar. Hafif ağrı ve kızarıklık dışında sık görülen yan etkisi yoktur. Botoks aşırı terleme tedavisinde güvenliği ispatlanmış bir yöntemdir.

ALTI AY RAHATSINIZ

Botoks ter bezlerine uygulandığında, ter bezleri ile sinir uçları arasındaki iletişimi durdurarak ter bezlerinin çalışmasını azaltır. Vücudun en çok terleyen bölgeleri avuç içleri ve koltukaltı bölgesidir. Botoksun etkisi, uygulama yapıldıktan bir hafta sonra ortaya çıkar ve etki süresi ortalama altı aydır.

YAZA GİRERKEN LİPOSUCTİON
'Çok az zaman kaldı, yaza girmeden bu yağlardan nasıl kurtulabilirim?' diye düşünüyorsanız, size önerimiz liposuction... Yaz sıcakları bastırmadan liposuction ameliyatı yaptırabilir ve yazı daha mutlu geçirebilirsiniz. Liposuction konusunda artık daha pratik yöntemler var. Liposuction, teknik olarak kolay ancak memnun edici sonuç almak açısından zor bir ameliyat. Teknik olarak, fazla yağ depolanması olan bölgeye yakın bir alanda 5 mm. boyutunda bir delik açılır. 4 mm. çapında kanüllerle fazla yağ depolanması vakum yardımı ile emilir. Problem elimizdeki düz kanüllerle üç boyutlu bir alan heykeltraş gibi şekil vermektir. Ancak az ya da çok fazla yağ almak estetik anlamda çeşitli sorunlar oluşmasına neden olur. Günümüzde erken dönemde LPG uygulaması sayesinde daha iyi sonuçlar alabilmekteyiz.

SELÜLİTLERDEN KURTULUN
Selülit tedavisinde, akustik dalga terapisi dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Akustik dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor, enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Minik, güçlü ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Dünyada ilk uygulaması ünlü şarkıcı Madonna üzerinde yapılarak dikkat çeken bu yöntem, selülit tedavisindeki etkili sonuçları sayesinde sorunlu olan bu bölgeleri, kendi eski haline döndürmeye çalışıyor. Acısız bir uygulamadır. Uygulanan alandaki yumuşak dokularda titreşim ve anlık yoğun bir basınç hissedilir. Yaklaşık 20-40 dakika arası süren, öğlen arası uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz bu tedavi ile kişi günlük yaşamından geri kalmaz. Sonuçlar, bir-iki ay sonra kendini göstermeye başlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vücudunuzu birkaç saatte forma sokun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN