Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boyun fıtıına ne iyi gelir?

Giriş Tarihi: 9.3.2015 12:06
Boyun fıtıına ne iyi gelir?

Ülkemizde bel fıtığı kadar da oldukça yaygındır. Ani boyun hareketleri, ortopedik olmayan yastıklar, çalışma sistemlerimiz, oturma şekillerimiz , bilgisayar gibi uzun süre aynı doğrultuda durmak ve si gibi bir çok neden boyun fıtığına sebep olmaktadır. ?

Boyun omurları arasında sinir sıkışması ve güçsüz boyun kasları dayanılmaz ağrılara sebep olabilmektedir. Bu yazıda ağrılarına ne iyi gelir neler , yapabiliriz biraz ona bakacağız. Ancak unutmayın sizin için en iyi tedavi yöntemi muayene olduğunuz doktorunuz belirleyebilir.
Boyun Fıtığı nasıl tedavi edilir?

Boyun fıtığı tedavisinde ilk olarak hastaya rahatlaması ve boyun fıtığı ile yaşamayı öğrenebilmesi için psikolojik ve fiziksel destek tedavileri uygulanır. Şiddetli boyun ağrısı şikayetiyle doktora gidildiğinde ilk olarak bu ağrıların dindirilmesi hedef alınır. Boyun fıtığı genellikle psikolojik olduğundan tedavi ilk olarak psikolojik destekle başlar.

"Fizikoterapi tedavisi, rehabilitasyonun yanı sıra çok önemli bir yere sahiptir. Boyun fıtığı ağrılarında boyun bölgesine nöral terapi, soft lazer kızıl ötesi ışınları, vücudun iç noktalarına kadar iner ve ağrılı bölgelerdeki kanlanmaları sağlar. Kan akışını olumlu yönde etkiler. Sancıyan sinirlere kan akışı sağlandığından dolayı tekrardan hayata dönerler. Bu sayede bölgede iyileşme görülür."

Ağrıya sebep olan kasılmalar ve noropatik ağrıların azaltılması için kas gevşetici ve noropatik ilaçlar verilir.

?

Boyun fıtığına evde yapabileceğiniz en önemli şey masajdır. Kas gevşetici kremlerin yardımıyla boynunuza masaj yaptırmanız ağrılarınızın dinmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca hafif boyun hareketleri ile de boyunda bulunan kasların güçlendirilmesi sağlanabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boyun fıtıına ne iyi gelir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN