Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kızarıklığına ne iyi gelir?

sadece utangaçlık gibi durumlarda görünmez. sının nedenleri ve tedavisi hakkında küçük bir araştırma yaptık. Peki yüz kızarıklığına ne iyi gelir?

Giriş Tarihi: 11.3.2015 09:51
Yüz kızarıklığına ne iyi gelir?

Ani ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. ün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş sı, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucunda da meydana gelebilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde vücuda yayılabilir. Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %98'inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir.

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tespit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığı konusunda çok önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır. Bunlara ek olarak site içerisinde arama yaparak bitkisel tedavi yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüz kızarıklığına ne iyi gelir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN