Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adı Kısa Mahmut ama faydaları saymakla bitmiyor

Giriş Tarihi: 11.9.2015 09:17 Güncelleme Tarihi: 11.9.2015 09:28
Adı Kısa Mahmut ama faydaları saymakla bitmiyor

Hemoroid şikayeti için 700 yıldır tıp alimleri tarafından önerilen Trabzon Sis Dağı’nda Geleneksel Tıp Derneği Araştırma Ekibi ve Dr. Hatice Babutcu tarafından bulundu.

Kısa Mahmut otu hemoroid şikâyetleri gidermek ve makatta oluşan memelerini gidermeye yardımcı olan, sindirimi düzelten ve kaşıntıyı gideren etkili bir .

FAYDALARI

Kısa Mahmut otu hakkında el yazması eserlerde yapılan araştırmaya göre Anadolu hekimleri tarafından mide, böbrek, şeker ve özellikle bağırsak hastalıkları için kullanılmış faydası etkinliği birçok kitaba geçmiş bir bitki.

TARİHTEN GELEN ŞİFA

Konya El Yazması Eserler Kütüphanesi'nin Müdürü Bekir Şahin'in katkılarıyla derlenen tıp kitapları incelemeye alınıyor ve birçok formül bilimsel zemine çıkarılmak üzere izi sürülüyor ve bu tıp kitapları tercüme ediliyor. Bu formüllerin bitkileri doğada yetiştikleri alanlarda Geleneksel Tıp Derneği Araştırma Ekibi ve Dr. Hatice Babutcu tarafından bulunarak araştırmaları yapılıyor.Geleneksel Tıp Derneği Başkanı Dr. Muammer Yıldız bu eser ve formülleri Dünyanın değişik yerlerinde duyduğu her tıp eserinin izini sürüyor, her formülü bilim ile buluşturarak insanlık hizmetine sunmaya çalışıyor.

KISA MAHMUT OTU NASIL KULLANILIR?

Bitkinin toprak üstü kısmı (Yaprak ve çiçekleri) 1 litre kaynamış suyun içine bir yemek kaşığı öğütülmüş bitki atıp ( 10-15 gr.) Çay şeklinde demlemeye bırakılır. 15 dakika demlendikten sonra gün içinde tüketilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adı Kısa Mahmut ama faydaları saymakla bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN