üzerinden randuvu nasıl alınır? Mhrs nasıl kayıt olunur?

Giriş Tarihi: 11.9.2015 12:13
MHRS üzerinden randuvu nasıl alınır? Mhrs nasıl kayıt olunur?

Hastane online randevu sistemi () hastanelerde sıra beklememek açısından önemli bir uygulama. Tabi bu sistemin nasıl kullanıldığını bilmek gerekiyor. Vatandaşların bir çoğu mhrs online randevu nasıl alacağını bilmiyor. Bu haberimizde internet üzerinden hastane randevusu nasıl alınabileceğini inceleyeceğiz

uygulamasını kullanabilmek ve her defasında tekrardan uğraşmamak için, sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Mhrs uygulamasına kayıt olmak için;

1. Hastane sisteminin uygulamasının resmi web adresine giriş yapınız.

2. Sırasıyla, T.C kimlik numarası, ad-soyad, cinsiyet, doğum yeri, doğum tarihi, baba ve anne adı, cep telefonu, sabit telefon ve e-posta adresi bilgilerinizi giriniz.

3. Ardından, bu uygulamaya her giriş yapmak istediğinizde kullanmanız gereken bir şifre vardır. Bundan dolayı kendinize bir şifre belirleyiniz ve bu şifrenizi giriniz.

4. Daha sonra, onay işlemi için yeniden bu belirlediğiniz şifreyi giriniz ve 'kaydet' seçeneğine tıklayınız.

Hastane Randevu sistemine kayıt işlemleriniz bu şekilde tamamlanmış olacaktır. Öte yandan zaten uygulamasına daha önceden kayıt olmuşsanız, bu aşamaları gerçekleştirmenize gerek kalmayacaktır. Bu durumda doğrudan, aşağıda anlatılacak işlemleri gerçekleştirerek hastane randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS uygulamasını kullanarak randevu alabilmeniz için izlemeniz gerek aşamalar aşağıda anlatıldığı gibidir;

1. Başlangıç olarak, resmi web adresine giriş yapınız.

2. Açılacak olan ekranın sağ tarafında bulunan 'Randevu Al' seçeneğine tıklayınız.

3. Burada bulunan 'Vatandaş Giriş Ekranı' seçeneğine tıklayınız.

4. Devamında açılan platformda yer alan 'parola' bölümüne şifrenizi yazınız ve resimde bulunan 'güvenlik kodu' olarak adlandırılan bölüme istenilen kodu giriniz.

5. Ardından 'Giriş' seçeneğine tıklayınız.

6. Buraya kadar ki aşamalardan sonra, il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgilerinin bulunduğu bir sayfa açılır. Buradan 'Randevu Ara' seçeneğine tıklayınız

7. Hangi hastanenin, hangi doktorun, hangi saatte uygun olduğu bilgisinin bulunduğu bir ekran açılır. Buradan size uygun olan hastaneyi, doktoru ve saati seçiniz.

8. Son olarak 'Randevuyu Kaydet' seçeneğine tıklayınız.

9. Uygulamadan randevu alma işleminizi tamamlandıktan sonra, güvenliğiniz açısından, sayfanın sağ tarafında bulunan 'Çıkış' seçeneğine tıklayınız. Bu şekilde uygulamadan güvenli çıkış yapmış olursunuz.

Şayet internete erişiminiz yoksa veya internet kullanmakla uğraşmak istemiyorsanız, MHRS 'yi arayıp telefonla da randevunuzu alabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS üzerinden randuvu nasıl alınır? Mhrs nasıl kayıt olunur?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN