Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş nasıl yapılır? nasıl alınır?

! Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) hastanede sıra bekleme derdini bitirdi. MHRS üzerinden online ve üzerinden telefonla alabilirsiniz. Peki nasıl yapılır? MHRS üzerinden hastane randevusu nasıl alınır? ALO 182 üzerinden doktor randevusu nasıl alınır? MHRS üzerinden randevu iptali nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 2.11.2015 16:00 Güncelleme Tarihi: 3.11.2015 10:30
MHRS giriş nasıl yapılır? ALO 182 hastane randevusu nasıl alınır?
! Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile almak artık çok kolay. Bir hastaneden almak için MHRS üzerinden online hastane randevusu alabilirsiniz. Ayrıca numaralı telefonu arayarak da doktor randevusu alabilirsiniz. İşte MHRS hakkında tüm detaylar!

MHRS üzerinden hastane randevusu nasıl alınır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

MHRS ÜZERİNDEN HASTANE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

ALO 182 üzerinden doktor randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

nuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS giriş nasıl yapılır? ALO 182 hastane randevusu nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN