randevu sistemi giriş nasıl yapılır? nasıl alınır?

! Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) hayata geçirildi. sistemi giriş ile ve üzerinden alabilirsiniz. Peki ile hastane randevusu nasıl alınır? ? ? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 12.11.2015 12:13
MHRS randevu sistemi giriş nasıl yapılır? ALO 182 Hastane randevusu nasıl alınır?
! Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden almak çok kolay. MHRS hastaların hastanede sıra bekleme derdini tamamen ortadan kaldırdı. Bir devlet hastanesinden almak için sistemi giriş yaparak hastane randevusu alabilirsiniz. Ayrıca numaralı telefonu arayarak da doktor randevusu alabilirsiniz. İstarseniz aldığınız bir randevuyu iptal de edebilirsiniz. Peki ile hastane randevusu nasıl alınır? ? ? İşte MHRS ve ALO 182 hakkında tüm detaylar!

MHRS randevu sistemi giriş ile hastane randevusu nasıl alınır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

ALO 182 üzerinden doktor randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.


MHRS ÜZERİNDEN HASTANE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN!


MHRS randevu sistemi üzerinden randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS randevu sistemi giriş nasıl yapılır? ALO 182 Hastane randevusu nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN