Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu lazer tüyleri donduruyor

Teknoloji ilerledikçe farklı farklı yöntemler karşımıza çıkıyor. Artık lazerde son teknoloji, kıl köklerini yakmak değil; dondurmak!

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Bu lazer tüyleri donduruyor
En açık tüylerde bile etkili olabilen, acısız ve her ten rengine rahatlıkla uygulanabilen yeni nesil epilasyon yönteminde tüyler yakılmıyor, donduruluyor. İleri teknoloji soğutucu mekanizması sayesinde acısız bir sistem olan bu lazer ile ten renginiz, tüy renginiz nasıl olursa olsun istenilen sonucu elde etmek mümkün olabiliyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, tüylerin nasıl dondurularak yok edildiğini anlattı...

Buz lazer olarak adlandırılan bu epilasyon, yeni bir yöntem mi?
Evet, uygulama tekniği olarak yeni bir yöntem. Bu teknolojinin lazer başlığı cilde temas ederek uygulanır. Uygulama bölgesindeki cildin üzerinde ütüler gibi kaydırılarak enerji verilir.

Epilasyon, kalıcı bir yöntem midir?
Lazer kullanarak yapılan epilasyonlar bu konuda çok başarılıdır. Düzenli periyotlarla uygulamalara devam edilip tamamlandığında bir daha o bölgede kıl çıkmamaktadır.

HER MEVSİM UYGULANIYOR

Buz lazer epilasyon tekniği hangi mevsimde yapılabiliyor?
Her mevsim yapılabilir. Yazın veya kışın fark etmiyor. Yazın da epilasyonunuza ara vermeden devam edebilirsiniz. Eski sistem lazer epilasyon sistemleriyle ten rengi koyulaştıkça etkisi de azalırdı. Koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan bu lazer sistemi ile bronz tene sahip olduğunuzda da tedaviden faydalanabilirsiniz. Bu yöntem diğer lazerlere göre doz ayarlaması yapılabilmesi açısından yazın da bronz tene uygulama güvenliği sağlıyor.

Buz lazer nasıl acısız bir epilasyon sağlıyor?
Bu sistem için en az acı hissettiren teknik diyebiliriz. Tarama yöntemi kontrollü bir doz artışı sağladığı için daha az acı hissediyorsunuz.

Kadınlarda en çok lazer epilasyon uygulanan bölgeler nereler?
Bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek ve yüz bölgelerine güvenle lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Kısaca göz çukuru hariç bütün vücutta güvenle lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer epilason seans araları ne kadar olmalı ve kaç seans alınmalıdır?
Bölgeye göre değişir. 1-1.5 ay aralıklı periyotlarla uygulanır. Kişinin ten ve kıl rengine göre seans sayıları değişir. En az altı seanstır ancak bu süreler bölgeye, cilt ve kıl rengine göre artış gösterebilir. Yüz bölgesi ve erkek epilasyon seansları daha da uzun sürebilir.

ORGANLARI ETKİLEMEZ

Bölgelerine göre seansların ortalama süresi ne kadar sürüyor?
Bölgelere göre 10 dakika ile 45 dakika arasında değişiyor.

Epilasyon kişilerin iç organlarına zarar verir mi?
Kadınlar özellikle doğurganlık açısından, genital bölge uygulamalarında bu tedirginliği yaşıyorlar. Lazer ışınları kıl kökü seviyesinde kaldığı için deri seviyesinde etkilidir. Bu yüzden daha derin seviyedeki organlara etki etmez.

Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekir?
Lazer epilasyon, kılın aktif büyüme ve gelişme döneminde etkilidir. Dinlenme döneminde olan kıllar uygulamadan etkilenmeyecektir. Kılların yüzde 30 ila 70'i dinlenme dönemindedir. Bundan dolayı vücut bölgelerine göre değişen seanslar halinde uygulama yapılır. Her seansta yüzde 15-30 arasında etki sağlanır. Seans aralıklarında vücut bölgesinde ayda bir olmak üzere dört-altı seans, yüz bölgesinde ayda bir, altı-sekiz seans olmak üzere değişir.

ERKEKLER DE TÜYLERDEN ŞİKAYETÇİ

Erkekler en çok hangi bölgelere lazer yaptırıyor?
Erkekler sırt bölgesi, omuz, göğüs, bacak, kol, koltuk altı, ense ve boyunlarına lazer yaptırıyorlar. Sakal üstü ve kulak bölgelerinde de lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Fazla miktarda tüylü bir erkeğe hangi tip lazeri öneriyorsunuz?
Derin yerleşimi, kalın kıl yapısı ve kalın kıl köküne sahip erkek cildinde seçilecek lazer tipi derine inmelidir. Ancak bu şekilde kıl köküne ulaşılabilir ve iyi sonuç alınabilinir. Ayrıca sık tüy, kıl dönmesi sorununa neden olabilir. Kıl tipleri değişkenlik göstereceği gibi, cilt tipi de erkekten erkeğe farklıdır. Bu nedenle seçilecek lazer tipine, uzmanlardan fikir alıp ortak karar veriyoruz.

Peki işlem sonunda tüyler tamamen bitiyor mu?
Bu durum herkesin hormonal dengesine ve kıl yapısına göre farklılık gösterir. Lazer epilasyon herkesin cilt reaksiyonu ve kıl yapısı, ayrıca DNA'sı farklı olduğundan kişiye özel uygulanır. Erkeklerde tüyleri sıfırlamak gibi bir istek olmuyor, doğal şekilde yoğunluğun azalması onları memnun ediyor.

Erkeklerin lazer epilasyonu, kadınlardan daha mı fazla acılı?
Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, modern cihazlardaki soğutma sistemleri de yeterli olmaktadır.

Peki işlemlerin sonuçları nasıl?
Buz lazerin yüz bölgesinde ve vücuttaki ince kıllarda etkili olduğu görülür. Özellikle erkeklerde sırt, omuz, el, kol gibi kıl köklerinin derin yerleşimli olduğu bölgelerde çok iyi sonuçlar verir.

Teni çok esmer olan beyler, lazer epilasyon sırasında herhangi bir rahatsızlık yaşıyor mu?
Doğru lazer tercihi ile ten rengi koyu olan beyler de oldukça konforlu bir şekilde lazer epilasyon yaptırabilir. Buz lazer esmer beylere hem uygulama anında rahatsızlık vermiyor, hem de dalga boyu 810 mm olduğu için tedavide çok iyi sonuçlar veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu lazer tüyleri donduruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN