Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diş ağrılarına li çözüm

Dr. Ömer Coşkun, in içinde bulundurduğu eugenol maddesi sayesinde hafif ve orta şiddette diş ile diş eti ağrılarına karşı lokal uyuşturucu olarak kullanılabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 11:59
Diş ağrılarına karanfilli çözüm
'' en etkili çözümlerden biri''

Ağız kokusuna karşı kullanılan karanfilin na da etkili olabileceğini kaydeden Dr. Coşkun, "Diş ağrısı dayanılması en zor ağrılardan biridir. Güzel kokusu ve sayısız faydalarıyla karanfil diş ağrısına karşı en etkili çözümlerden biridir. Karanfil, ihtiva ettiği eugenol maddesinin etkisi ile hafif ve orta şiddette diş ve diş eti ağrılarına karşı lokal uyuşturucu olarak kullanılabilir. Karanfil, anti-mikrobik etki yapar dedi.
Dr. Coşkun, karanfil tohumunun çürük dişin yakınında bir süre bekletilerek ya da karanfil yağının pamuğun üzerine damlatılarak ağrı hissedilen dişe bastırılarak lokal uyuşturucu yapılabileceğini belirtti.

''Dişiniz ağrıdığında karanfil kullanın''


Karanfilin diş ağrılarının giderilmesine doğal bir çözüm olduğunu aktaran Dr. Ömer Coşkun, "Dişiniz ağrıdığı takdirde karanfil kullanın. En doğal yöntemlerden biri budur. Karanfil, ağrı kesici ve mikrop öldürücü özelliği nedeniyle özellikle diş hekimliğinde faydalıdır diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş ağrılarına karanfilli çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN