Hollywood yanağı (yüz estetiği) nedir?

Yüz sekli bildiğimiz gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir. Bu sebeple altın oran dediğimiz çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz sekli popülerdir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:21 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 17:32
Yanak Estetiği (Hollywood Yanağı) Nedir?

Yüz sekli bildiğimiz gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir. Bu sebeple altın oran dediğimiz çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz sekli popülerdir. Altın orandaki en önemli kriterlerden biri de çene ve yanakların üçgen oluşturmasıdır. Böylelikle yüz daha genç, daha çekici ve estetik durur.


Yanak estetiği veya bizim tekniğimizdeki ismi ile "Hollywood Yanağı" yüz konturunun köşeli ve yanaktaki yağ yastıklarının fazla olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme prosedürüdür. ABD'de özellikle Hollywood yıldızlarının bir çoğunun yaptırdığı bu operasyon ile estetik anlamda çok tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Prosedürün ABD'deki literatürdeki ismi Bichektomy olarak da geçer.

Yanak estetiği (Hollywood yanağı) nedir?Hollywood yanağı operasyonu yüzün dışında hiç bir iz bırakmadan sadece ağız içinde yanak bölgesinden bir cm'lik bir kesi ile yanaktaki fazla yağ yastıklarının çıkarılması prensibine dayanır. Lokal anestezi altında yapılabilen ve yaklaşık 30 dk. süren son derece konforlu bir operasyondur. Basit gibi görünen bu operasyonda plastik cerrahin bu konudaki deneyimi kritik önem taşır. Kişinin yüz sekline göre alınacak yağ miktarının belirlenmesi, operasyon sonrası çene/yanak üçgeninin kişiye özel oluşturulması ve operasyon sonrası ağız içindeki dikişlerin hastayı rahatsız etmemesi plastik cerrahin bu konudaki tecrübesi ile doğru orantılıdır.


Ben bu operasyonu uyguladığım orta yas grubu hastalarımda yüz germe operasyonlarını en az bir kaç yıl daha ötelediğimizi söyleyebilirim. Esas ilginç olan da bu operasyonun aslında daha çok genç bayanlarda muhteşem sonuçlar vermesidir. 20-30 yas grubu, genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan bayanların yaşları olduğundan büyük görünür ve sürekli bir yorgun ifade ile gezmek durumunda kalırlar. Bu yağ yastıkları kişiyi en ufak bir stres, üzüntü ve yorgunlukta olduğundan da daha bitkin gösterir. İşte Hollywood Yanağı ile genç hastalarım kendi yaşlarına geri donduğu gibi son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabiliyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood yanağı (yüz estetiği) nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN