Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer ile jinekomasti tedavisi nedir? Nasıl uygulanır?

Lazer ile jinekomasti nasıl uygulanır? Lazer ile jinekomasti nedir? Erkeklerdeki meme büyümesi yumuşak ( lipomatöz) veya sert ( glandular) olabilir. Meme büyüklüğü farklılık gösterebilir. Lazer lipoliz ile yağ dokusunun ortadan kaldırılması, fibröz ( meme dokusunun) dokunun parçalanması ve sarkma gösteren meme cildinin toparlanması mümkün olabilir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 15:44
Lazer ile erkekte meme küçültme ( lazer ile jinekomasti tedavisi ) nedir?

Erkeklerdeki meme büyümesi yumuşak ( lipomatöz) veya sert ( glandular) olabilir. Meme büyüklüğü farklılık gösterebilir. Lazer lipoliz ile yağ dokusunun ortadan kaldırılması, fibröz ( meme dokusunun) dokunun parçalanması ve sarkma gösteren meme cildinin toparlanması mümkün olabilir.

Lazer lipoliz, lazer ışınları ile yağ hücrelerinin ısıtılarak tahrip edilmesidir.Bu işlem ile aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır. Vücut şekillendirme uygulamalarında oldukça yenilikçi bir tedavi olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Klinikte bile gerçekleştirilebilen uygulama da yapılan kesi 1-2mm arasında olduğu için ameliyat sonrasında izi yok denecek kadar azdır. Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta işine veya sosyal hayatına hemen dönebilir. Kısa sürede iyileşme sağlayan ve de bandajlama süresinin kısa olması lazer lipoliz uygulamasının avantajlarından biridir.

Özellikle meme büyüklüğünün çok fazla olmadığı, yağ dokusundan daha zengin ve cilt sarkıklığının cerrahi gerektirmediği hasytalarda lazer lipoliz ile jinekomasti tedavisi izsiz, iyileşme süreci son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar vermektedir.

Lazer ile jinekomasti nasıl uygulanır? Lazer ile jinekomasti nedir?


Jinekomasti Nasıl Yapılır?

Muayene edilen erkek hastanın problemlerine göre, yağ dokusu uzaklaştırılması gerekiyorsa, Vaser Liposuction yapılır. Memedeki doku fazlalığı çıkartılması gibi cerrahi yöntem uygulanır.

Yeni Teknolojik uygulamalardan, güncel liposuction uygulaması, Vaser Liposuction sayesinde, kesi yapmadan, erkeklerde meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.

Vaser ile yapılan erkeklerde meme büyümesi çözümlerinde, cihaz, direk yağı hedeflemektedir. Meme bölgesinde, sadece yağ dokusunu hedefler. Diğer çevre dokulara zarar vermez. Bağ dokusu, sinir ve damar dokuları gibi. Yağların yok edilmesi, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yapılır.

Vaser ile ultrasonik ses dalga teknolojisi ile yağ hücreleri patlatılır, yağ hücreleri patlatılarak sıvı hale getirilir. Sıvı hale gelen yağlar, göğüsleri şekillendirmek için yeterli aşamadır.

En önemli avantajı, vaserin, ultrasonik ses dalgalar ile yağlar yok edilirken, yağ dokusu dışındaki diğer dokuları korur, yağı hedeflediği için. Böylece, damarlar ve sinirler hedef dışındadır. Çevre dokulara zarar vermez.

Göğüs bölgesinde, meme küçültme gerçekleştirildikten sonra, vaser teknolojisi ile sıkılaştırma da sağlanır.

Vaser Liposuction ile hem yağlanmanızdan kurtulursunuz, hem damar ve sinir yapılarınız korunur, göğüsleriniz yeniden şekillendirilir hem de deriniz sıkılaşmış olur. Uygulama sonrasında, morluklar ve ödemler, lazer lipoliz veya lazer liposuction yöntemlerine göre daha az olmaktadır.

Uygulama sonrasında, morluk ve şişkinlik, diğer yöntemlere göre daha azdır. Ultrasonik Ses dalgaları, sadece yağı hedeflediği için.

Hasta işlem sonrası taburcu edilir. Uygulama sonrası ağrı olmamaktadır. Hissedilen kas ağrısıdır. Günlük yaşama dönüş hızlıdır. Kişiler, 2 gün sonra iş başı yapabilmektedir. Ertesi gün başlayan kişilerde olmaktadır.

Uygulamaya sebep olan yağ dokuları, kalıcı olarak boşaltılır. Göğüs bölgesinde, tekrarlanma olup olmayacağı konusunda, aşağıdaki linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer ile jinekomasti tedavisi nedir? Nasıl uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN