Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 15:42

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nedir? Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nasıl uygulanır? Lazerle vücudu şekillendirme yöntemlerinden biri de lazer lipolizdir. Lazer Lipoliz, bir cerrahi uygulamasıdır. Soğuk Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemidir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazerle vücudu şekillendirme yöntemlerinden biri de lazer lipolizdir. Lazer Lipoliz, bir cerrahi uygulamasıdır. Soğuk Lipoliz, bölgesel zayıflama yöntemidir. Medikal Estetik Uygulamasıdır.

Lazer Lipoliz Kimlere Uygulanır?

İdeal Kilosunda olan bazı kişiler, aynaya baktıklarında bazı bölgelerde yağ depolanmaları gözlemlerler. Bu yağ birikimleri orta düzeydedir. Bu kişilerde özellikle kol, gıdı, boyun, üst karın ve sırt gibi bölgelerinde yağ depolanmaları, vücut kontürsuzluğu oluşturmaktadır.
İdeal kilosunda olup, istenmeyen vücut kontürlarındaki yağ depolanmalarını yok etmek için uygulanan vücut şekillendirme yöntemine Lazer Lipoliz denir. Lazer lipoliz ile, orta düzeydeki yağ depolanmalarından kişiler kurtulabilir.
Lazer Lipolizle yapılan bölgeler özellikle, klasik liposuction ile uygulama yapılamayan bölgelerdir. Lazer lipoliz ile çok başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nedir? Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nasıl uygulanır?

Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Lazerle Yağ Aldırma, kişiler uyanıkken yapılan estetik cerrahi uygulamasıdır. Lokal Anestezi ile yapılır. Hijyen açısından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra kişiler aynı gün taburcu edilir.

Bir lazer yardımı ile uygulama bölgesindeki yağ depolanmaları parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, zamanla sıvı halde serbestleşir. Bu sıvı zamanla vücut tarafından atılır.

Lazerle uygulama yapılırken, uygulama yapılan bölgede yağ hücrelerinin zar bütünlüğü zarar görür ve bozulur. Vücut doğal yollardan, bozulan yağı dışarı atar. Lazerin avantajı sayesinde kanama görülmesi engellenir. Morarma oluşmaması sağlanır. Ayrıca lazerin özellikleri sayesinde kollajen sentezi uyarılmış olur. Yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etkiyle, lazer uygulaması yapılan bölgelerde deride sıkılaşma ve toparlanma elde edilir.

Kişiler en çok soğuk lipoliz ile lazer lipoliz arasında uygulama farkını sormaktadırlar. Soğuk lipoliz, kişilere hiçbir anestezi uygulamadan, kliniklerde uygulanan, bölgesel zayıflama cihazıdır. Medikal Estetik uygulamasıdır.

Lazer Lipoliz ise kişiler uyanık dahi olsa, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Lazerle Yağ Aldırma, Estetik Cerrahi uygulamasıdır.

Lazer Lipoliz ile Lazer Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz arasındaki fark en çok hastalarımızın sorduğu sorudur.

Lazer yardımı ile vücuttaki yağ depolanmalarının parçalanıp, vücut dışına alındığı yağ aldırma uygulamalarına lazer liposuction denilir. Lazerle yağ aldırma ameliyatı da denilmektedir.

Lazer Lipolizde ise, aynı lazer liposuctiondaki gibi yağlar parçanalır. Zamanla sıvı hale gelen yağ, vücut tarafından metobolize edilerek atılır.

Lazer Lipolizde, sıvı haline gelen yağlar, vücut tarafından atılır, lazer liposuction'da ise plastik cerrah tarafından bir enjektör iğnesi inceliğinde kanülle vücut dışına alınır.

Lazer olarak slim kullanmaktayız.

Lazer Liposuction hakkında da bilgiyi ve daha fazlasını bu sayfanın sağ tarafındaki menüden öğrenebilirsiniz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer lipoliz ile gıdı estetiği nedir? Nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN