Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır?

Lazer Lipoliz Nedir? Lazer lipoliz yağın olduğu her yere uygulanabilir. Vücudumuzda yağ bölgesi olmayan hiç bir olmadığı için yüzden başlayarak bütün ayak bölgesine kadar uygulanabilen bir cihazdır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:15

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz yağın olduğu her yere uygulanabilir. Vücudumuzda yağ bölgesi olmayan hiç bir olmadığı için yüzden başlayarak bütün ayak bölgesine kadar uygulanabilen bir cihazdır. Lazer lipoliz uygulamaları koltuk altı terlemelerinde de uygulanabilen bir işlemdir. Lazer lipoliz ile yağ hücreleri bir yandan yok edilirken uygulanan bölgede cildi bir yandan da sıkılaştırmaktadır. Lazer lipoliz uygulamalarının bu konudaki yetkinliği oldukça fazladır.

Bildiğimiz liposuctionun lazer vasıtasıyla yapılması şeklinde özetlenebilir. Fakat liposuctionda yağ hücrelerinin vakumlanması söz konusu iken lazerlipolizde işlem lazer ışınlarının parçaladığı hücrelerin oradaki varlıklarını kaybetmesi dolayısıyla azalması durumudur. Lazer cihazları belli dalga boylarındaki yapılardır. Lazer cihazları kıl köküne veya herhangi bir dokuya karşı duyarlı hale gelebilir. Lazerlipoliz cihazlarının çalışma prensibi, lazer ışınları ile yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayanır. Lazerlipoliz ile giderilen yağ hücreleri beslenme yanlışları nedeniyle tekrar eski haline dönebilir. Ter bezleri yağ hücreleri ile aynı özellikler taşıdığından, terleme tedavisinde de kullanılabilir. Yağ hücrelerini yok ederken aynı zamanda cildi de sıkılaştırmaktadır.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Lazerle Yağ Aldırma, kişiler uyanıkken yapılan estetik cerrahi uygulamasıdır. Lokal Anestezi ile yapılır. Hijyen açısından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra kişiler aynı gün taburcu edilir.

Bir lazer yardımı ile uygulama bölgesindeki yağ depolanmaları parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, zamanla sıvı halde serbestleşir. Bu sıvı zamanla vücut tarafından atılır.

Lazerle uygulama yapılırken, uygulama yapılan bölgede yağ hücrelerinin zar bütünlüğü zarar görür ve bozulur. Vücut doğal yollardan, bozulan yağı dışarı atar. Lazerin avantajı sayesinde kanama görülmesi engellenir. Morarma oluşmaması sağlanır. Ayrıca lazerin özellikleri sayesinde kollajen sentezi uyarılmış olur. Yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etkiyle, lazer uygulaması yapılan bölgelerde deride sıkılaşma ve toparlanma elde edilir.

Kişiler en çok soğuk lipoliz ile lazer lipoliz arasında uygulama farkını sormaktadırlar. Soğuk lipoliz, kişilere hiçbir anestezi uygulamadan, kliniklerde uygulanan, bölgesel zayıflama cihazıdır. Medikal Estetik uygulamasıdır.

Lazer Lipoliz ise kişiler uyanık dahi olsa, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Lazerle Yağ Aldırma, Estetik Cerrahi uygulamasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN