Türkiye'nin en iyi haber sitesi

de nasıl silikon kullanılmalıdır? Meme büyütmede silikon seçimi nasıl olmalıdır?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 13:08

de silikon seçimi nasıl olmalıdır? Sadece göğüs oranlarını ideale getirmez bütün bedende bir denge oluşturur.

Meme büyütmede silikon seçimi nasıl olmalıdır?

Sadece göğüs oranlarını ideale getirmez bütün bedende bir denge oluşturur. Özgüven artışı,kadın kimliğinin güçlenmesi gibi psikolojik artıları oldukça fazladır. Sürekli dolgulu sütyen kullanma stresinden uzaklaşılmış olur.


Doğum sonrası meme sarkmalarında silikon ile çözüm mümkün mü ?

dogum-sonrasi-meme-sarkmasiDoğum sonrası meme üstünün boşalmasına bağlı meme sarkmalarının kolay çözümü olabilir. Kas fasyası altı tekniği olarak bilinen yeni bir , şekillendirme ve dikleştirme yöntemi bu tür yalancı sarkmalarda kullanılabiliyor. Bu yaklaşımda normalde her kasın üzerinde bulunan fasya olarak adlandırılan zar ya da kılıf altında bir cep oluşturulur. Göğüs kası altında oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilir. Meme büyütme yöntemlerinde göğüs kası altında ya da doğrudan meme altında hazırlanan cebe protez konulur.

Bu yöntemde göğüs kasına herhangi bir hasar verilmediği için özellikle sporcular için en ideal yaklaşım olarak görülüyor. Kas fasyası altı tekniğinde iyileşme daha hızlı ve ağrı minimal olacaktır. Ayrıca doğrudan meme dokusu ile silikonun bir teması bu yöntemde olmaz. Silikon üzerinde yer alan fasya silikonu örter ve meme altı tekniğinde göre belli olmasını engeller.

Kas altı tekniklerde görülebilen kasın hareketine bağlı protezin kayma riski bu yöntemde olmaz. Kas fasyası altı meme silikon ile doğum sonrası hafif-orta sarkmalarda meme dikleştirici protezle birlikte memeyi dikleştirme ve yukarı kaldırma da mümkün. Bir başka deyişle yöntem yalancı sarkma dışında gerçek sarkmalarda da kullanılabilir.

Özellikle birinci ve bazen ikinci derece göğüs kası fasyası altı tekniği tercih edilecek bir yöntem. Yeni kuşak çift jelli implantlar aşağı bakan meme başlarını yukarı kaldırma da daha fazla avantajlara sahip. Jeller hafızalı olduğu için silikon protez formunu devam ettirirken herhangi bir şekilde yırtılma durumunda da etrafa dağılmıyor. Bu yeni kuşak silikonların kas fasyası altına yerleştirilmesi ile meme üzerinde görünen bir iz bırakmadan dikleştirme mümkün. Kas fasyası altı meme protezi için farklı giriş yolları var. Meme altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilebiliyor.

Özellikle hızla işe dönmek isteyenler içinde bu yöntem iyi bir seçim olacaktır. Üstelik uzun yıllar sonra görülebilecek meme de form kaybı bu yöntem de daha az rastlanır. Bunun nedeni meme dokusu yaşlanması ile uyumlu bir silikon olgunlaşması yaşanmasıdır.

Özellikle doğum sonrası oluşan meme üstü boşluklarında oldukça avantajlı. Kas fasyası altı tekniğinde memenin doğal askıları olan bağlarda korunduğu için memede olabilecek sarkmaları da yavaşlatıyor.

Göğüs kası korunduğu gibi göğüs kafesi ile de harhangi bir temas olmadığı için işlem sonrası iyileşme hızlı ve acı-ağrı minimum düzeyde oluyor. Lokal-sedasyon anestezi altında da işlemin yapılması mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme büyütmede nasıl silikon kullanılmalıdır? Meme büyütmede silikon seçimi nasıl olmalıdır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN