sonrası nelere dikkat edilmeli?

sonrası deniz, hamam ve saunaya girilir mi? Saç Ekimi Sonrası Deniz, hamam ya da saunaya girme süreniz uygulanan tekniği göre değişiklik gösterir.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:52 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 14:53
Sonrası Deniz, hamam ya da saunaya girme süreniz uygulanan tekniği göre değişiklik gösterir.

Eğer FUE tekniği ile yapıldıysa yani ameliyatsız ve dikişsiz bir şekilde kıl kökleri tek tek alınıp yine tek tek nakil edildiyse ortalama 10 gün sonra saç köklerindeki kabuklar düşer. Kafa derinizdeki kabuklar düştükten yani yine ortalama 10 gün sonra denize de, hamama da, saunaya da girebilirsiniz.

Saç ekimi sonrası deniz, hamam ve saunaya girilir mi?

Saç Ekimi Sonrası Deniz, Hamam ve Saunaya Girebilir miyim?

Ancak hepsinde dikkat etmeniz gereken çok önemli faktörler var. Örneğin denize ya da havuza girerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu kafa derinizin güneş ışıklarına maruz kalmamasıdır. Güneş ışıklarının dik olduğu saatler dışında, yüksek korumalı güneşten koruyucu krem kullanmalısınız. Kafanıza bone tarzı yüzme malzemesi takabilir. Deniz ya da havuz kıyısında ise şapka kullanılmalıdır.

Hamam ya da saunada ise başlangıçta kalma sürenizi kısa tutarak ve özellikle steril olduğundan emin olduğunuz mekanlar seçerek hijyen açısından dikkatli davranmalısınız.

Saç derisinin bütün alınarak yapılan saç nakil ameliyatlarında yani FUT ya da Microgreft tekniklerinde ise bu süre daha uzundur. Bu tarz saç ekim ameliyatlarında kafa derisindeki kabukların düşmesi için gerekli olan süre yaklaşık 30 ila 45 gün arasındadır. Bu teknikler ile yapılan ameliyatlardan sonra ortalama 2 ila 3 ay, deniz, havuz, sauna ya da hamam gibi etkinliklere katılmak için beklenmesi tavsiye edilir. Yine bu süre içinde güneş ışıklarına karşı koruma sağlamak da çok önemlidir.

Hamam ya da sauna gibi aşırı sıcak ortamlar FUE tekniği dışındaki tekniklerde daha uzun süre bekleme gerektirir. Dikiş ve yara için de aşırı sıcak hava iyileşme dönemi içinde büyük risk oluşturur.

Saç ekimi işlemini uzman bir plastik cerraha yaptırırsanız, sizin için en uygun saç ekim tekniğinin uygulanmasını, yüzünüze en uygun saç tasarımının yapılmasını ve ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili en sağlıklı bilgilerin alınmasını sağlar. Plastik cerrahınız gerekli tavsiyeleri verecek ve saç ekimini hem estetik hem de sağlık açısından başarı ile tamamlamanızı sağlayacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmeli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN