çorabı ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 16:50
Varis çorabı ne işe yarar, nasıl kullanılır?

çorabı, varisleri olan kişilerin yakınmalarını rahatlatacak sıkı ve uzun çoraplardır. Bunların en önemli özelliği ayaklara yakın olan yerlerin daha fazla baskı yapmasını sağlayacak şekilde, bacakların üst kısımlarında ise daha hafif baskıyı sağlayacak şekilde üretilmeleridir.

Rahatlatıcı Etki Eder

Başınız ağrıyor bir ağrı kesici alıp rahatlıyorsunuz. Ama başınızın ağrımasına neden olan faktörleri görmezden gelip geçici bir çözüm buluyorsunuz. çorabı kullanımıda aynı şekilde varis hastalığına bağlı ağrı, sızı ve şikayetleri geçici olarak önlemek için ilaçlar gibi kullanımı önerilir. Fakat o ağrı, şişlik ve krampa neden olan hastalık sizde varolmaya devam edeceği için bir noktadan sonra bu çözümde etkili olmayacaktır.

Kan Dolaşımını Düzenleyici Etkisi Vardır

Genelde insanlar bacakları çok sıktığından şikayet ederler. Evet zaten amacı bacaklarınızı sıkarak cilt dışına taşan ve büzülen damarların daha stabil durmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle bacakları sıkıp rahatsız olmanıza neden olacaktır.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılmalı?

Varis çorabını kişiler sabah uyandıklarında, henüz yataktan çıkmadan giymelidir. Ancak çorapların giyilmesine özen gösterilmelidir. Bunları kolay bir şekilde giymek için, ucu açık çoraplarda önce ayağa mutfak eldiveni geçirilmeli ve üzerinden varis çorabı giyilmelidir. Daha sonra eldiven açık taraftan çıkarılır. Özellikle bilekten zor geçen çoraplar, kişileri biraz zorlayabilir. Ancak deneyim kazanıldıkça daha rahat giyilir. Çoraplar kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, çorapların katlanmaması ve kıvrılmamasıdır. Bu şekilde yapılan çoraplar hem faydalı olmaz, hem de bacağı boğabilir. Çorapların bilinen yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat çorap giyildiğinde bacaklarda baskı ve sıcaklık hissedilebilir. Bu sıcak günlerde daha etkili hissedilebilir. Bacaklardaki ağrı, şişlik ve ağırlık gibi etkiler azalıyorsa, bu çorabı kullanan kişilere yararlı olduğunu gösterir. Yani varis çorabı bacaklarda, ayak bileğinde kan akımının yetersiz olmasından oluşan şişliği mümkün olduğu kadar azaltmalıdır. Bu şekilde çorapların amacına ulaştığı söylenebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varis çorabı ne işe yarar, nasıl kullanılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN