Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nedir?nasıl uygulanır?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 14:02

nedir? nasıl uygulanır?


Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Zira bu bölge deri ve derialtı dokusu daha gevşektir. Genellikle ailevi yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi etkenler deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak sarkıklıklara neden olur. Kol sarkmalarına medikal estetik ve estetik cerrahi birçok çözümler getirmektedir. Tabi daha ağır derecede olan sarkmaların tek çözümü cerrahidir. Ortalama 1-3 saat arası sürer.

Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Zira bu bölge deri ve derialtı dokusu daha gevşektir. Genellikle ailevi yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi etkenler deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak sarkıklıklara neden olur.

Kol Germe – Mini Kol Germe nedir? Kol Germe – Mini Kol Germe nasıl uygulanır?

Kol sarkmalarına medikal estetik ve estetik cerrahi birçok çözümler getirmektedir. Ancak ağır derecede olan sarkmaların tek çözümü cerrahidir. Kollar yana doğru kaldırıldığında kolun üst kısmında yarasa kanadı şeklinde sarkma ortaya çıkar. Bu durum kısa kollu elbise giyilmesinde sorun yaratır. Kol sarkmalarında problemler hastadan hastaya değişim göstermektedir.

Bazen deri kalitesi bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; hızlı kilo verenlerde ise sadece sarkma söz konusudur. Hafif sarkmalarda AWT uygulamaları ile risksiz bir şekilde sonuca ulaşılır. Ağır sarkmalarda deri kalitesi iyi ise, sadece liposuction (yağ alma) yeterli olur. Deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar da varsa ameliyatı gerekir. Bazı hastalarda ise hem liposuction hem de kol kombine edilebilir.


Meme kanseri nedeniyle memesi alınan ve koltukaltına müdahale edilen hastalarda aynı taraftaki kolda ortaya çıkan lenfödem için liposuction veya kol germe de yapılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kol Germe – Mini Kol Germe nedir?nasıl uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN