Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin yararları nelerdir?

PET/CT avantajları nelerdir? -Cihaz özellikle kanserli hücrelerde yani aşırı derecede ve dengesizce mitoz bölünme ile kendini çoğaltan hücrelerin erken ve doğru bir şekilde saptanmasını ve doku ve organlarda tam olarak konumlarının belirlenmesini sağlamaktadır.

Giriş Tarihi: 21.1.2016 13:59 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 14:00
PET CT'nin yararları nelerdir?

-Cihaz özellikle kanserli hücrelerde yani aşırı derecede ve dengesizce mitoz bölünme ile kendini çoğaltan hücrelerin erken ve doğru bir şekilde saptanmasını ve doku ve organlarda tam olarak konumlarının belirlenmesini sağlamaktadır.

-Kanserli hücrelerde tanı işlemini yaparken sağladığı en büyük avantajlardan biri bazı durumlarda kanserli doku ya da organlardan parça numunesi almadan bu işlemi gerçekleştirme olanağı sunmasıdır.

-Yöntemin oldukça güvenilir olması ve yalnızca bir defa yapılan operasyonlarla birçok testi yapabilmesi

PET/CT avantajları nelerdir?


-Bilindiği üzere özellikle kanser tanısında birden çok safhalar mevcuttur ve tanı işlemi yapılırken bu safhalar belirtilerek işlem yapılmaktadır. bu noktada diğer tekniklerden daha erken safhalarda tanı işlemi yapabilmektedir.

-Tanı işlemlerinden sonra hastalığın ilerleme ve nüksetme sürecini izlemeye imkân vermektedir.

-Hastalığa müdahale edildikten sonra yani tedavi sürecinde doku veya organların tedaviye nasıl cevap verdiğini gösterebilmektedir.

– Ayrıca bu tedavi sürecinde gerek planlama gerekse de yürütme esnasında oldukça faydalı bilgiler sunmaktadır.

-PET CT cihazını doğru zamanda ve doğru yerde kullanıldığında hastalığın tanı ve tedavisi için yapılan harcamalarda hatırı sayılır derecede azalmalar sağlamaktadır. Bu süreçte yapılan masraflar ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PET CT’nin yararları nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN