Türkiye'nin en iyi haber sitesi

? Vücutta ne işe Yarar ?

Giriş Tarihi: 22.1.2016 15:12 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 15:16

ne işe yarar? boğaz bölgemizde bulunur.Bütün insanlarda vardır ve bağışıklık sistemimizin birincil elemanlarından biridir.

Bademcik nedir ? Vücutta ne işe Yarar ?

boğaz bölgemizde bulunur.Bütün insanlarda vardır ve bağışıklık sistemimizin birincil elemanlarından biridir.Boğaz bölgemizde bulunduğu için solunum yoluyla alınan bir takım mikropların bağışıklık sistemimizde karşılaştığı yerdir.Bu karşılaşma sonucunda vücudumuzun bu organizmaları tanıyıp onlara karşı reaksiyon gösterebilmesi için bir takım olayları başlatır.Geniz bölgemizde bu lenf dokuları bağışıklık sistemi elemanları ile birlikte bulunurlar.Bademcikler yalnız bunlarda iki tanesidir.

Bademcik nedir ne işe yarar?

Burun boşluğumuzun gerisinde geniz bölgemizde bir adet geniz eti denilen lenf dokusu bulunur.Birde boğamızdan aşağıya doğru top bölgesine inen lateran paringal bantlar dediğimiz diğer grup lenf dokuları vardır.Bunlar vücudumuzdaki tek lenf dokuları değildir.Boynumuzda bir takım lenf düğümleri vardır.Dalak bölgemizde lenf dokuları vardır.Bu boğaz bölgemizde ki bademciklerde bunlardan birisidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bademcik nedir ? Vücutta ne işe Yarar ?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN