Düşük (sarkık) burun ucu nedir? Sarkık burun estetiği nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 26.1.2016 16:15 Güncelleme Tarihi: 26.1.2016 16:17

nedir? Nasıl tedavi edilir? Türk toplumunda çok sık görülür. Burun ucu üst dudağa doğru sarkmıştır. Burun yüzde uzun durur. Sarkma özellikle gülmekle daha belirgin hale gelir.

Türk toplumunda çok sık görülür. Burun ucu üst dudağa doğru sarkmıştır. Burun yüzde uzun durur. Sarkma özellikle gülmekle daha belirgin hale gelir. Yüzün üst dudakla yaptığı açı normalde 90-100 olmalıdır. Sarkık burunda bu açı 90 ın altındadır. Sarkık burun insanı olduğundan yaşlı gösterir. Sorunun giderilmesi sonucu daha genç bir görüntüye kavuşulur.

Burun ucu estetiği, burun içinden yapılan kesi ile yapılır. Yani burnun dış kısmında herhangi bir iz kalması söz konusu olmaz. Genellikle lokal anestezi ile uygulanan burun ucu kaldırma ameliyatında eğer burun sırtında bir müdahaleye gerek yok ise genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Düşük burun ucu nedir? Nasıl tedavi edilir?

Burun içerisindeki kıkırdaklar hafif dikişlerle şekillendirilmektedir. Eğer istenilen sonuç için yeterli kıkırdak yoksa kaburgadan veya kulak kepçesinden alınan kıkırdak greftleriyle burun ucu büyütme yapılabilmektedir. Bu işleme kırkırdak aşılaması denmektedir. Kalın burun derisini inceltme yumuşak dokuya müdahale ederek güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

Ameliyat Sonrası

Burun ucu ameliyatı sonrasında burun içinde silikon spritler yerleştirilebilir. Eğer brun içinde bulunan septum bölgesine herhangi bir müdahale yapılmış ise silikon yaprakçıklar yerleştirilebilir. Bu işlemde tampon kullanılmamaktadır. Ameliyat sonrası alçı atel yada sadece bir bandaj kullanılır. Bu iki destekleyici tedavi yapılan cerrahi operasyonun büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer küçük bir burun ucu işlemi ise ameliyat sonrası bandaj yeterli olmaktadır. Eğer daha kapsamlı bir operasyon ise yani burnun daha iyi korunması gerektiği düşünülüyorsa alçı atel ek olarak kullanılabilir. Slikon splitler veya alçı, hastaya ortalama 2-3 gün süreyle kullandırılmaktadır.

Kimlere yapılır?

Doğal burun ucu estetiği, burun tabanında, yanlarında yada sırtında hiçbir sorun yokken sadece burun ucundaki sorunların giderilmesine yönelik yapılan operasyondur. Aşağıya doğru sarkık, geniş, çok dar yada asimetrik şekillerde olabilir. Burun ucu doğal burun estetiği felsefesindeki en önemli ve dikkat çekici noktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşük (sarkık) burun ucu nedir? Sarkık burun estetiği nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN