Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nedir? Ameliyat kimlere yapılır?

kimlere yapılır? Hastalar nelere dikkat etmelidir? Endokopik yüz gençleştirme ile estetik cerrahi girişimlerinde giderek daha az izli ve kapalı cerrahi dönemi başladı.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 16:51
Endokopik yüz gençleştirme ile estetik cerrahi girişimlerinde giderek daha az izli ve kapalı cerrahi dönemi başladı. Minimal invaziv estetik cerrahi ya da soft cerrahi olarak adlandırılan bu tip cerrahi şekli, özellikle endoskopi teknolojisinin gelişmesi ile başta yüz estetiğinde olmak üzere bütün bedende kullanılmaya başladı.

Endoskopik yüz germe kimlere yapılır? Hastalar nelere dikkat etmelidir?


Hızla işe ve sosyal yaşama dönme ya da hızla aktif olma gibi modern çağın gereklerine uygun bir işlem. Endoskopik estetik cerrahinin en fazla kullanıldığı alan ise yüz bölgesi. Bu yöntem yüz gençleştirme dışında, kaş kaldırma, meme büyütme, kalça büyütme ve karın germe başta olmak üzere pek çok amaç için kullanılabilir.

Endoestetik cerrahi 3-4 mm lik teleskoplarla deri altından yapılan kapalı bir işlem. Teleskobun ucundaki görüntü ekrana aktarılır.

Görüntünün daha büyük olması çok küçük dokuların bile korunabilmesini sağlar.

Endoskopik yüz gençleştirme, üç boyutlu ve dinamik yüz germe olarak bilinir.

İşlemin mantığı, yüzü aşağı doğru çeken yapıların ve kötü mimik kasların gevşetilmesi ile birlikte yüzün yer değiştirmiş dokularının yerine iadesidir. (Tahterevelli prensibi-A.Karacalar ) Yüzü yukarı doğru çeken yapılar rahatlayacağı için, yüz doğal bir şekilde aşağı doğru olan ifadesinden kurtulmuş olur.

Elde edilen sonuç doğal bir gençleşme ve geriye dönüştür. Alın, şakak, yanak, ağız çevresi ve boyun gençleştirme için kullanılabilir. Elde edilen sonuç mutsuz ve yorgun ifadenin yerine enerjik ve mutlu bir görüntüdür. Özellikle orta yaş, yüzünde yorgun ve mutsuz ifadesi olan henüz tam sarkma oluşmamış kişilerde anlam cerrahisi gibi de düşünülebilir.

Bazı bölgeler için kalıcı botoks etkisi yapar. Kaş arası bölge ve kısmen göz kenarı kalıcı botoks etkisinin sağlanabileceği yerlerdir. Kaşların istenildiği şekilde kaldırılmasını sağlar. Üst göz kapağına binen yükü azaltır. Endoskopik estetik cerrahi ile elmacık kemiği protezi konabilir ve gözaltı torbaları giderilebilir. Zaman içinde sarkan ve gevşeyen boyun kasları endoskop yardımıyla toplanabiliyor. Endoskop yardımıyla boyun çene açısını yeniden oluşturmak mümkün ve bu işlemin yüz gençleştirmeye katkısı çok önemli.

Klasik yüz germenin yarattığı sorunları çözmede ve yüze harmoni kazandırmada da etkilidir. İlginç bir uygulama şekli olarak kronik ve tedaviye dirençli migrenlerde, sinirleri sıkıştıran kasları gevşetmek içinde kullanılabilir. Önemli bir avantajı yüz derisinin dolaşımını koruduğu için, aynı anda lazer ya da kimyasal maddelerle peeling yapılabilmesidir. Bu ek işlem ile bütün yüzde etkileyici değişiklikler elde edilebilir. Klasik yüz germede yüzün bazı bölgelerinde dolaşımın bozulması olasılığı nedeniyle, derin peeling işlemleri yapılamaz.

Yüz gençleştirme işlemlerinin çoğu sınırlı uyuşturma altında sedasyonla yapılabiliyor. Ancak çok geniş kapsamlı işlemlerde genel anestezi gerekmektedir.

Özellikle orta yaş endoskopik yüz gençleştirme için uygundur. Deri sarkmasının olduğu daha ileri yaşlarda da kullanılabilir. Ancak aşırı deformasyonun olduğu durumlarda fazla deriyi yaymak mümkün değildir, çıkarılması gerekir. Yöntemde saçlar arasında teleskobun giriş yerlerine ait küçük ve saçlarla gizlenmiş izler kalır. Yüzün görünen ve açık yerlerinde herhangi bir iz kalmaz. Endoskopik estetik cerrahi yüz gençleştirme de üç boyutlu bir tazelenme sağlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Endoskopik yüz germe nedir? Ameliyat kimlere yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN