Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzsiz tekniği nedir ve nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 26.1.2016 15:19

İzsiz tekniği nedir? İzsiz meme küçültme nasıl yapılır? İri göğüsler için liposuctıon yöntemi ile göğüs küçültme operasyonları artık hayal değil...

İri göğüsler için liposuctıon yöntemi ile göğüs küçültme operasyonları artık hayal değil...

İz kalma olasılığını en az seviyeye indiren bu yöntemle birlikte korkularınızdan kurtulacaksınız…
Her estetik ameliyat bir iz bırakır şeklinde açıklama yapan Dr.Türker Özyiğit, klasik ameliyatlarında, teknikten tekniğe değişmekle birlikte meme başında çepeçevre ve meme başından altına kadar dikine, ters T veya L şeklinde izlerin kalmakta olduğunu belirtti.
Bu izler zaman içinde genellikle solmakla beraber bazı kişilerde rahatsız edici bir görünümde olabilmektedir. Ender görülmekle birlikte bazı durumlarda izler yer değiştirip istenmeyen görüntüler oluşturabilmektedir. Klasik meme küçültme ameliyatlarında iz mutlaka kabul edilmesi gereken bir durumdur.

İzsiz meme küçültme tekniği nedir? İzsiz meme küçültme nasıl yapılır?


Halk arasında izsiz ameliyat olarak bilinen liposuctıon ameliyatlarında da aslında iz kalmaktadır. Yapılan kesiler vücudun doğal kıvrımlarında yerleştirildiği ve milimetrik boyutlarda olduğu için bu ameliyatlar sonucunda kalan iz kişi tarafından izsiz olarak kabul edilmektedir.

'ın izi yok mudur?
Lazer liposuctıon ile meme küçültme yönteminin çok az miktarda izler bırakılarak yapılıyor olmasından bahseden Dr.Türker Özyiğit, büyük bir avantaj olup ,en çarpıcı özelliğinin ise klasik yöntemle karşılaştırıldığında iyileşme süresinin çok daha kısa olması ve komplikasyon olasılıklarının çok daha az olmasıdır dedi. Lazer teknolojisinin liposuctıonda kullanılmasıyla birlikte hem erkek (jinekomasti) hem de kadın memesinde küçültme ameliyatlarında oldukça tatminkar sonuçlar alınmaya başlanmıştır.

İri göğüsler neden rahatsızlık verir?
Boyun, omuz, sırt Ağrıları; intertrigo (cilt kıvrımlarında (meme altında) kızarık, iltihaplı ve akıntılı lezyonlar); duruş bozukluğu, sütyen askılarının yara yapması, günlük rutin aktivitelerde ve egsersiz yapmada zorluk; bunun yanında iş ve sosyal yaşamda rahatsızlık ve kıyafet bulmada sıkıntı iri göğüslü hanımların sürekli yaşadıkları problemlerdendir.

Klasik mi ? Lazer Liposuctıon mı? Kimler hangi yöntem için uygun adaydır?
Liposuctıon ile meme küçültme yapılacak en uygun adaylar meme bileşiminde yağ doku içeriği fazla olanlardır. Genellikle hanımların ilerleyen yaşlarda memelerindeki süt bezi yapıları körelmeye giderken buna paralel olarak memelerdeki yağ bileşimi artar.

Genel durum bu şekilde olduğu halde kesin bir kural da değildir diyen Dr. Türker Özyiğit, çok genç yaştaki bir hanımın meme yapısı da yağ dokudan zengin olabilir. Yine kural olmamakla birlikte zayıf olan hanımların memelerindeki yağ oranı az olup bez yapısı hakim olabilmektedir; ancak bunun tam tersi duruma da rastlanmaktadır.

Dolayısı ile yaş ya da kilo belirleyici faktör değildir; yirmili yaşlarda bile bu yöntemle çok iyi sonuçlar alınabilmektedir şeklinde açıklama yaptı.
Her memede belirli bir ölçüde yağ doku mevcut olduğu için liposuctıon yöntemi ile buna paralel olarak sonuç alınabilir. Ancak yağ oranının az olduğu hanımlarda veya bazı jinekomastisi (erkekte meme büyümesi) olan beylerde klasik liposakşın yöntemi yetersiz kalır. Lazer liposuctıon bu durumlarda kaçınılmazdır.

Lazer liposuctıon ile meme küçültme ameliyatı için bir diğer mükemmel endikasyon ise iki meme arasındaki asimetrinin düzeltilmesidir. Bu da sık rastlanılan bir durumdur.

Klasik yöntemlerin kullanıldığı ameliyatlarda (küçüğe eşitlemek için büyük olandan doku çıkartılması veya büyüğe eşitlemek için küçük olana protez yerleştirilmesi gibi) iz kalmaktadır; ayrıca uzun dönemde tekrar asimetri olasılığı ortaya çıkmaktadır.

Yeter ki eşitlemenin küçük olana göre yapılması istensin, lazer liposuctıon yöntemi bu problemin düzeltilmesi için doğru karar olabilir.
Lazer liposuctıon için en ideal adaylar memelerinde küçülme isteyen, hacim ve ağırlıktan şikayet eden ancak meme dikleşmesinin birinci amaç olmadığı kişilerdir. Yaş, boy, kilo belirleyici özellikler değildir.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?
Bebekli hanımlar için emzirme dönemi bittikten sonra 6-9 ay kadar bir süre beklenmelidir.Sigara içildiği takdirde, ameliyattan 2 hafta önce sigara kesilmelidir.Memede fibrokistik hastalığın olması ameliyat için engel teşkil etmez.

Liposuctıon hangi tip memelerde uygun yöntem olamaz?
Bu ameliyatı uygulayamadığımız tek hasta grubu memeleriyle ilgili esas şikâyetinin sarkıklık olmasından yakınanlardır.

Ameliyat ettiğimiz hastalarımızın meme sarkıklığında belirli bir ölçüye kadar dikleşme sağlanmaktadır; ancak tam bir dikleşme hedeflendiğinde liposuctıon uygun yöntem değildir.

Ameliyat edilen kişiler sorgulandığında, ameliyat sonrası dönemde aşırı iz kalmaktansa hafif sarkıklığın daha tercih edilebilir olduğunu ifade etmektedirler. Bu yöntemin sonucu olarak ortalama sütyen ölçülerinde 2 beden küçülme sağlanabilmektedir.

Lazer Liposuctıon yönteminin, klasik meme küçültme ameliyatına göre avantajları nelerdir?
Lazer liposuctıon ameliyatı klasik yöntem ile karşılaştırıldığında cilt veya meme başı nekrozu (doku ölümü), meme başı his kaybı, yara iyileşme problemlerine rastlanmamaktadır ve revizyon (ikinci bir ameliyat gereksinimi) ihtimali son derece nadirdir. İzin kabararak iyileşmesi (keloid) veya yer değiştirmesi gibi sorunlar zaten yoktur.

Ameliyat sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?
Ameliyattan sonraki bir iki günliposuctıon deliklerinden sıklıkla akıntı olmaktadır. Bu kesinlikle kişide bir endişe uyandırmamalıdır; çünkü her liposuctıon ameliyatında olduğu gibi bu çok olağandır.

Ağrı sıradan ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek kadar hafif-orta arası tarif edilmektedir. 2-3 hafta kadar süren bir morluk dönemi ve 2-4 ay kadar süren meme dokusunda topaklanmış gibi bir hissiyat olabilir.

Sigara içenlerde iyileşme dönemi daha uzun sürmektedir. Ameliyattan sonra 3-5 gün içinde günlük aktivitelere dönülebilir ve 2 hafta içinde bütün egzersizler yapılabilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzsiz meme küçültme tekniği nedir ve nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN