raporu nasıl alınır?

Aile hekimliklerinden ücretsiz olarak alınan raporları, ’na bağlı çalışan birimlerinden 50 ile 100 TL arasında değen ücret karşılığı alınabilmektedir.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 11:24
Sağlık raporu nasıl alınır?
6331 sayılı Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre 1 Ocak 2013 yılından itibaren işe girişlerde İşe girişlerde alınması zorunlu olan raporları, yetkilendirilmiş birimlerinden ücreti karşılığında alınabiliyor. Daha önce aile hekiminden ücretsiz olarak alabildiğimiz , yapılan düzenleme ile birlikte 50 TL ile 100 TL arasında değişen bir ücret ödenerek alınabilmekte. İşe girişte, ehliyet alırken veya benzeri bir durumda istenen sağlık raporlarının, işyeri hekimlerinden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'ne bağlı sağlık güvenlik birimleri ile 'na bağlı çalışan sağlık birimlerinden alınabileceği açıklanmıştı.


Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Yetkili sağlık kuruluşlarında gişeye muayene ücretini yatırarak bu raporu alabilecek. İki türlü de para ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Aile hekiminizden de sağlık raporunuzu ücretini ödemek koşuluyla alabilirsiniz. Aile Hekiminiz gerekli gördüğü taktirde sizi farklı poliklimiklere yönlendirerek uygundur imzası almanızı isteyebilir. Sizden istenen sağlık raporunu ücret ödemek koşuluyla özel Hastane veya özel polikliniklerden de alabilirsiniz. Yalnız SSK anlaşmanız varsa yani sigortalıysanız özel hastalerde sağlık raporu ücreti değişmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık raporu nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN