Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Alo 182) üzerinden hastane randevu alma & iptal etme işlemleri nasıl yapılır?

sistemi bilindiği üzere Alo 182 hattının versiyonudur. MHRS aracılığıyla online olarak istediğiniz hastaneden randevu alabilir ve aldığınız randevuları iptal edebilirsiniz. Peki MHRS nasıl kullanılır? Randevu alma ve iptal etme işlemleri nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 26.4.2016 10:25 Güncelleme Tarihi: 4.5.2016 16:12
MHRS (Alo 182) üzerinden hastane randevu alma & iptal etme işlemleri nasıl yapılır?

üzerinden randevu almak için elinizde bazı bilgiler bulunması gerekiyor. Bu yazımızda gerekli bilgileri nasıl edinebileceğinizi ve merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

MHRS Üyelik Alma
1-MHRS Yeni Üye sayfasına giriniz .

2-Açılan ekranda "Yeni Üye " yazan bir tuş göreceksiniz bu tuşa tıkladıktan sonra yeni üye kayıt bölümü ekrana gelecektir.

3-Yeni üye kayıt formundaki sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra üye formunun altındaki kaydet tuşuna tıklayınız. Bu aşamadan sonra artık yeni üye kaydınız yapılmış olacaktır.
MHRS randevu alma yöntemleri

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?
-www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır.
- Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.
-Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.
-Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.
-İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

MHRS'den Randevu Almak İçin Tıklayın

MHRS'den Alınan Randevu Nasıl İptal Edilir?
http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca Alo182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.iz.

MHRS Ya da ALO 182 Hattı ile aldığınız hastane randevularınızı 15 ya da 20 dakika içerisinde iptal etme hakkına sahipsiniz. Herhangi bir değişiklikte yine doktordan randevu alabilirsiniz.

MHRS nedir?

Bilindiği üzere, Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS (Alo 182) üzerinden hastane randevu alma & iptal etme işlemleri nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN