Diş tedavisinde '' modası

Ortodonti tedavisinde Hollywood'un ünlü isimlerinden 'un kullanımıyla gündeme gelen şeffaf plaketler artık 'deki hastalara da uygulanabiliyor.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 15:03 Güncelleme Tarihi: 16.5.2016 15:15

Ortodonti tedavisinde diş tellerinin yarattığı estetik kaygıları gideren ve ünlü sinema oyuncusu ile tanınan şeffaf plak teknolojisi Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde uygulanmaya başladı.

Fakültenin öğretim üyelerinden Prof. Dr. Tancan Uysal yaptığı açıklamada, diş tellerinin çocukların yanı sıra artık güzel gülümsemek isteyen yetişkinler tarafından da sıkça kullanıldığını belirtti.

Geleneksel tedavilerin hayat kalitesini bozabildiğine dikkati çeken Uysal, ortodonti hastalarının rahat konuşmayı engelleyen, yaralara neden olan ve estetik görünmeyen diş telleri nedeniyle sıkıntı çektiğini söyledi.

Çalışan insanların da ortodonti tedavisine ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken Tancan Uysal, "Bu insanlar, sosyal yaşamda da aktif rol alıyorlar. Öğretmenlik, şarkıcılık ya da spikerlik yapıyor olabilir. Gülümsediklerinde karşı tarafın algısında olumsuzlukla karşılaşıyorlar, bu da insanları diş tellerinden soğutuyor." diye konuştu.

Estetik çözüm yolları aranıyor
Hastaların memnuniyetsizliğini gidermek amacıyla arayışa başladığını dile getiren Uysal, dünyada diş hekimlerinin artık "şeffaf plakları" ele aldığını, estetik tedavi sağlayan bu yöntemin ünlü Hollywood yıldızı Tom Cruise ile gündeme geldiğini söyledi.

Yapımı da bakımı da kolay
Şeffaf plakların hijyeni sağlama konusunda da avantaj sağladığına değinen Uysal, şeffaf plakların laboratuvar ücretlerinin 6-7 bin lira civarında olduğu bilgisini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diş tedavisinde 'Tom Cruise' modası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN