Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHRS randevu iptali için ne yapmalısınız?

MHRS randevu iptal işlemleri için randevu aldığınız portala yeniden giriş yapmanız gerekmekte. Giriş yaptıktan sonra nasıl iptal işlemi yapacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 14:03
MHRS randevu iptali için ne yapmalısınız?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden veya ile arayarak randevu alma sistemidir. Bakanlığı Hastanelerde oluşan gereksiz kalabalığı önlemek amacı ile böyle bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem hizmete girdikten hastanelerde sıra beklemenize gerek kalmıyor. Çünkü randevu alan vatandaşlar randevu saatinde hastaneye giderek gereksiz kalabalık oluşmamaktadır. Sağlık Bakanlığı bu hizmeti devreye soktuktan sonra vatandaşlar MHRS hastane randevu sistemi sayesinde internet üzerinden randevu alarak hastanelerde beklemeden bakılabilmektedir. Vatandaşlar MHRS hastane randevu sistemini 2 farklı şekilde kullanabilmektedir. İnternet üzerinden MHRS kurumunun internet sitesinden randevu alabildiğiniz gibi telefon ile ALO 182 randevu alma hattını arayarak da randevu alabilirsiniz.

MHRS RANDEVU İÇİN DETAYLI BİLGİ!

MHRS internet sitesinden randevu alabilmek için ilk önce internet sitesine giriş yapmanız gereklidir. MHRS randevu sisteminden randevu alabilmek için MHRS sistemine üye olmanız gereklidir. MHRS sistemine üye olmak için ana sayfada yer alan randevu al linkini tıklamalısınız. Vatandaş giriş ekranına yönlendirildikten sonra yeni üye linkini tıklamalısınız. Yeni üye kayıt sayfasında ilk bölüm kimlik bilgileri bölümüdür. Bu bölüme T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi zorunlu olarak girmelisiniz. İletişim bilgileri kısmına ise cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi girmeniz gereklidir.

Güvenlik Bilgileri bölümünde ise bir şifre oluşturmalısınız ve güvenlik kodunu girerek üyelik alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Üyelik alma işleminden sonra vatandaş giriş ekranında bulunan T.C. kimlik numarası ve parola bilgilerinizi girmelisiniz. Doğru bir şekilde bu bilgileri girdikten sonra son olarak da ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra MHRS hastane randevu sistemine giriş yapmış olursunuz. T.C. Sağlık Bakanlığı merkezi hekim randevu sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan seçimlerinizi gerçekleştirmeniz gereklidir. Randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu şehri seçtikten sonra randevu almak istediğiniz hastaneyi de seçeneklerden seçmelisiniz. Randevu almak istediğiniz hastaneyi de seçeneklerden seçtikten sonra sırasıyla randevu almak istediğiniz poliklinik ve hekim tercihlerinizi de belirtmelisiniz. Tüm seçenekleri doğru bir şekilde girdikten sonra randevu ara seçeneğini seçmelisiniz. Önünüze uygun randevu saatleri gelecektir. Size uygun olan randevu zamanını seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden randevu alabildiğiniz gibi ayrıca telefon ile arayarak da randevu alabilirsiniz. Telefon ile arayarak randevu alabilmek için ALO 182 numaralı hattı aramalısınız. Randevu alma hattını aradıktan sonra sizi bir operatör karşılayacaktır. Bu operatöre ilk olarak randevu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasını vermelisiniz. Verdiğiniz T.C. kimlik numarası doğrulandıktan sonra randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Operatör size ilk olarak randevu almak istediğiniz hastaneyi soracaktır. Randevu almak istediğiniz hastaneyi söyledikten sonra sırasıyla randevu almak istediğiniz poliklinik ve hekim tercihlerinizi belirtmelisiniz. Operatör belirttiğiniz seçeneklerde en uygun randevu saatlerini size bildirecektir. Size en uygun olanı seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

MHRS (ALO 182) RANDEVU ALMA & İPTAL ETME

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS randevu iptali için ne yapmalısınız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN