Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suya balıklama atlamayın

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Adnan Altun, derinliği belli olmayan sulara yüksekten atlamanın büyük risk taşıdığını belirtti.

Giriş Tarihi: 8.8.2016 14:15
Suya balıklama atlamayın

Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Adnan Altun, derinliği belli olmayan sulara yüksekten atlamanın büyük risk taşıdığını belirtti.

Op. Dr. Adnan Altun, yaz mevsimi nedeniyle insanların serinlemek için e, göle veya havuzlara gittiğine işaret ederek, serinleme sırasında en büyük tehlikenin halk arasında 'balıklama atlayış olarak bilinen yüksekten atlamak olduğunu belirterek, Deniz ve derinliği olmayan sulara yüksekten atlamak büyük bir risk.Suya atlarken yapılan bir hata boyun kemiğinin kırılmasına, ardından da omurilik yaralanmasına neden olabilir.

Balıklama atlamak, su derinliği iki metreden az ise oldukça tehlikelidir. Başın elden önce suyun tabanına çarpması nedeniyle boyun kemiklerinde kırılmalar oluşabilir. Kırık, omurga içinden geçen omuriliği zedeleyebilir ve çoğu kopartabilir. Omurilik hasarlarının en tehlikeli olduğu yer boyun bölgesinde olanıdır dedi.

Ayrıca Op. Dr. Adnan Altun, bulanık göl suları ve sonradan doldurulan kıyılarda riskin oldukça yüksek olduğunu vurgulayarak, özellikle taş ve kaya gibi zemin yapısı düzensiz sulara balıklama dalmanın büyük risk olduğunu da ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suya balıklama atlamayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN