Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl geçer? Nasır tedavisi nasıl yapılır?

Ayakta sorunu hemen herkesin başına gelebilecek problem arasındadır. Öyle ki birçok insan bu durumdan müzdarip olmakla birlikte sorunun çözümünü de aramaktadır. Bu durum birden çok neden ile insanın başına gelebilir. Nasırlar kişilerin gündelik hayatta özgüvenini azaltabileceği gibi hareket kabiliyetini de kısıtlayabilir. nasır nasıl geçer sorusunun cevabını bu haberimizde sizler için hazırladık…

Giriş Tarihi: 1.11.2018 11:21
Ayaktaki nasır nasıl geçer? Nasır tedavisi nasıl yapılır?

Ayakta nasır problemi hemen her gün birçok insan tarafından internet üzerinden aratılan konular arasındadır. İnsanın bazen günlük hayatını zehir edebilecek problemler arasında yer alıyor. Bu problemi doktor yardımı ile veya doğal yöntemler ile azaltabilir hatta sonunu getirebilirsiniz. Sıklıkla ellerde ve ayaklarda görülen bu problem, sürtünen noktaların deri üzerinde birbirlerine değerek kalınlaşması ve ölü derilerin tabaka halini oluşturması ile meydana gelen bir sorundur.

NASIR NEDEN OLUR?

Nasır neden olur? sorusu ise yine merak edilen konuların başında gelir. Bu dertten müzdarip olan birçok kişi konuyla ilgili araştırmalar yapmaktadır. Özellikle ellerde ve ayaklarda görülen bu problem derinin üstünde tabaka halinde ölü derinlerin kaplanması ile oluşur. Peki nasır oluşmasındaki nedenler nelerdir?

Ayakkabı tercihlerindeki yanlışlıklar: Özellikle ayak bölgesini çok sıkı bir şekilde saran ayakkabılar, ayaklarda nasır oluşmasına neden olabilir. Yine aynı şekilde ayakkabının çok uzun süre kullanımı ve ayağın hava almaması etkenler arasındadır. Bu nedenden dolayı doğru ayakkabı tercihi bu konuda oldukça önemlidir.

Yüksek topuklu ayakkabı giymek: Yine yaşanan problemlerin başlıca nedenleri arasında bulunan yüksek topuklu ayakkabı giymek nasır oluşumunda etkilidir.

Çıplak ayakla gezmek: Çıplak ayakla gezmek yine nasır yapabilecek problemler arasındadır. Bunun nedeni ise ayağınızın yere herhangi bir taban olmadan doğrudan temas etmesi ve yüksek basınç nedeniyle tabakalaşmaların oluşmasıdır.

Yanlış basma, yürüme hareketleri: Nasır oluşumunda bir diğer önemli detay ise yürüyüş şekliniz ve ayağınızın yanlış basmasıdır. Bu yüzden kişinin yürüşünü dikkate alması nasır oluşumunda yaşanacak problemleri oldukça düşük seviyeye indirgemeye yarar.

Spor yapmak: Yine spor salonunda ağır vücut aletlerinin kaldırılması nedeniyle ellerde nasır oluşumu gerçekleşebilir. Bunun önüne geçmek için ise eldiven kullanılabilir.

NASIR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? AYAKTAKİ NASIR NASIL GEÇER?

Eğer taşır problemi yaşıyorsanız ve bu durum rahatsız edici hatta ağrılar verici seviyeye geldiyse doktorunuza başvurmanız tedavi için en mümkün olan yoldur. Bunun dışında reçetesiz satılabilen ve ağrı ve sızıları azaltabilecek ilaçlarda bulunmaktadır. Ancak yine de bu konuyla ilgili en doğru yol doktorunuza başvurmanızdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayaktaki nasır nasıl geçer? Nasır tedavisi nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN