Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nedir? Panik atak tedavisi ve belirtileri nelerdir?

dışarıdan baktığımızda ölme, daha derin baktığımızda ise öldürülme korkusudur. Kişi panik atak geçirirken öleceğinden korkar. Bu korku ölüm korkusu değil öldürülme korkusudur. Kişi zihinsel olarak bulunduğu ortamda duygusal olarak öldürülme tehdidine maruz kalıyorsa beynimiz hayatta kalabilmek için vücudumuzda pek çok değişiklik yapar. Aslında Panik atak; fiziksel bir saldırı olmaksızın kişinin kendisini fiziksel bir saldırıya hazırlamasıdır. Bizim beynimiz fiziksel saldırıya karşı gösterdiği belirtileri duygusal saldırılara karşı da gösterme eğilimindedir.

Giriş Tarihi: 30.4.2019 14:37 Güncelleme Tarihi: 30.4.2019 14:37
Panik atak nedir? Panik atak tedavisi ve belirtileri nelerdir?

Panik atak birçok bireyi etkileyen bir hastalıktır. Bu nedenle panik atak rahatsızlığının belirtileri ve tedavi yöntemi vatandaşlar tarafından daima araştırma konusu olmuştur. Psikolog Gülcem Yıldırım, panik atak rahatsızlığına dair merak edilen soruları cevapladı. İşte panik atağa ilişkin çarpıcı detayla ve tedavi yöntemi ile ilgili bilgiler...

ANİK ATAK BELİRTİLERİ

Panik atak esnasında vücudumuz savaşmaya veya kaçmaya programlandığı için vücudumuzda birtakım belirtiler meydana gelir. Sempatik sinir sistemimiz devreye girer, vücudumuz adrenalin ve kortizol hormonları salgılamaya başlar. Adrenalin tehlike anında salgılanan bir hormondur. Adrenalin salgılandığı zaman aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar; Kalp atışlarımız hızlanır,solunumumuz hızlanır,damarlarımız kasılır,muhakeme yetimizi kaybederiz,öleceğimizden korkarız,kalp kanı beyne ve kaslara gönderir,tansiyonumuz çıkar ve çarpıntı olur.

ARKADAŞINA GÖNDER
Panik atak nedir? Panik atak tedavisi ve belirtileri nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN