'10 Kasım'ın anlamı ne'

Giriş Tarihi: 4.11.2009
İrticayla Mücadele Eylem Planı'yla ilgili savcılığa ihbar mektubu gönderen kişiye, "Saklanma, çık ortaya da mahkemede hesaplaşalım" diye seslenen CHP lideri Deniz Baykal, demokratik açılım paketinin Meclis'te 10 Kasım'da görüşülecek olmasının anlamı ile ilgili "Atatürk artık aramızdan ayrıldı, şimdi biz bunları yapabiliriz mi demek isteniyor?" diye sordu. Baykal, izlemeye gelen gazi ve şehit yakınlarının gözyaşı dökerek, bayrak açtıkları CHP grubunda şu mesajları verdi:
Kardeşim bilgi sahibiysen, ver o belgeyi, mahkemede tanık ol. Bu muhbir vatandaş dedi ki, CHP de bu sürecin içinde. Önce çık ortaya da mahkemede hesaplaşalım seninle, ispatla iddialarını.
Demokrasileri tehdit eden iki kaynak vardır. Birisi askeri darbeler. Diğeri de iş başındaki iktidarlar. Demokrasi bugün iktidar tarafından tehdit altında.
En büyük görev de Türk yargısına düşüyor. Yargı demokrasiye, hukuka sahip çıkmalıdır.
Kürt açılımı Meclis'e geliyor. Ne zaman geliyor? 10 Kasım'da geliyor. 29 Ekim'i veremedik, 10 Kasım'ı mı yapalım diyorlar. Kürt açılımının Atatürk'ün ölüm gününde getirilmiş olması, derin bir anlam mı taşıyor? Atatürk artık aramızdan ayrıldı, şimdi biz bunları yapabiliriz mi demek isteniyor?
Şehit aileleri yürüyüşler yaptılar. Vatan haini gibi terörist gibi PKK'lı gibi muamele edilir mi?
Türk bayrağı konusunda bu iktidar alerji içinde. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'10 Kasım'ın anlamı ne'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN