Televizyon Bitiyor Video Büyüyor!

Giriş Tarihi: 28.8.2013 23:53 Güncelleme Tarihi: 13.3.2014 00:37

Son yıllarda internet hızında meydana gelen artış, insanların internetteki alışkanlıkları üzerinde de değişikliğe neden oldu. Hemen her yaştan insan internet teknolojisindeki bu gelişmeye paralel olarak televizyon ve basılı yayınlar üzerinden giderdikleri haberalma ihtiyaçlarını internet üzerinden gidermeye başladı.

İnternetin hızlı yükselişi bugün gazetelerin bir şekilde azalmasına hatta kapanmasına neden olurken, televizyon ve radyo gibi anlık yayın yapan medya araçlarının da artık internete yönelmesine neden oldu. İnternete yaşanan bu yönelim birçok medya aracı için sonun başlangıcı olarak görülse de bu değişimden internet siteleri olumlu olarak etkilendi. İnternetteki yükselmeyi gören birçok site daha iyi, daha kaliteli ve insanların izlemekten zevk aldıkları haber, müzik, dizi gibi televizyonun değişilmez yayın malzemelerini bünyesinde barındırmaya başladı.

Bütün bu gelişimle birlikte televizyona olan ihtiyacın azalması, zapkolik gibi kaliteden ödün vermeyen sitelerin ön plana çıkmasına etken oldu. Bugün canlı yayınlanan maçlar dışında, televizyon üzerinde izleyebildiğiniz her şeyi video sitelerinde bulma imkanına ulaşıldı.

Zapkolik.com gelişen ve hızlanan internet ortamında kendine yer eden saygın siteler arasında yer aldı. İnternetteki yükselişi iyi takip etmek isteyen site, çeşitli istatistikler tutarak internetin nabzını tutmaya başladı. Amaç elde edilen verilerle insanlara daha iyi hizmet sunmaktı.

Elde edilen verilerde, zapkolik.com'un trafiğinin %63'ünü İstanbul, Ankara ve İzmir'den gelen ziyaretçilerin oluşturduğu, ayrıca ziyaretçilerin %90'a yakın bir kesiminin genç kitle olduğu tespit edildi. Tüm bunlara ek olarak ziyaretçilerin %55 gibi bir oranda Google Chrome kullanıldığı saptandı.

Bu istatistiklere ulaşmadaki amaç, internet kullanıcısına daha iyi hizmet sunmayı başarmaktı. Çünkü izleyici kitlesini belirlemek ve o kitleye hizmet etmek artık çağımızda medya kuruluşlarının sektörde var olması için gerekli bir çalışmaydı.

Zapkolik.com gerek teknik, gerekse istatistiksel olarak kendini yenileyen ve ziyaretçinin isteklerine cevap veren bir site olarak Türkiye'nin en büyük video sitelerinden biri haline geldi.

Site bugün diziden, komik videoya, müzik kliplerinden, maç özetlerine birçok farklı kategoride ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bu bir ilandır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Televizyon Bitiyor Video Büyüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN