Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Numarasını taşıyana müjde! Artık 'Dıt dıt' sesi olmayacak

Telefon numarasını başka bir operatöre taşıyan kişiler arandığında, ahizeden gelen 'dıt dıt' şeklindeki uyarı tonu, artık istendiği taktirde olmayacak.

Giriş Tarihi: 16.1.2015 09:15
Numarasını taşıyana müjde! Artık 'Dıt dıt' sesi olmayacak
Telefon numaralarının taşınmasında, isteyen aboneler, arayanlar için ayırt edici uyarı tonunu almayacak. Resmî gazete'nin bugün yayımlanan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yönetmelik değişikliğinde, "1 Ocak 2016 tarihine kadar, mobil numara taşınabilirliğinde arayan aboneler için ayırt edici olacak şekilde Kurum tarafından belirlenen uyarı tonu verilir. Abonelerden isteyenler, numara taşınabilirliğine ilişkin olarak uyarı tonunu almama hakkına sahiptir" denildi.

Bu tarihten sonra ise mobil numara taşınabilirliğinde arayan abonelerden sadece isteyenler için ayırt edici olacak şekilde Kurum tarafından belirlenen uyarı tonu verilecek.

Yönetmelik değişikliğinde ayrıca, "Coğrafi numara taşınabilirliği ve coğrafi olmayan numara taşınabilirliğinde, arayan tüm aboneler için ayırt edici olacak şekilde Kurum tarafından belirlenen uyarı tonu verilir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numarasını taşıyana müjde! Artık 'Dıt dıt' sesi olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN