Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl güncellenir?

ile bir çok yeni oyunları telefonunuza apk olarak indirebilirsiniz. Güncelenen sürümü ile bir çok değişiklikler geldi. Peki Google Play Store nasıl güncellenir.

Giriş Tarihi: 29.4.2015 11:25
Google Play Store nasıl güncellenir?
Yüzlerce kategori altında yer alan ücretli ve ücretsiz tüm uygulamalara tek yerden ulaşmanıza ve mobil cihazlarınız üzerine indirmenize olanak sağlayan Store sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz tüm oyunlara ve uygulamalara tek yerden ulaşabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi Google Play hesabınız üzerine tanımlayarak, ücretli oyun veya uygulamaları güvenli ve hızlı bir şekilde satın alabilir ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerine indirebilirsiniz.

Google Play'in en güzel özelliklerinden bir tanesi de farklı kategoriler altında sizlere tavsiye edeceği popüler uygulamalar ve oyunlardır. Bu sayede kullanıcılar tarafından en çok beğenilen uygulamaları ve oyunları görüntüleyerek mobil cihazlarınız üzerine indirerek deneme şansını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca akıllı telefon veya tabletiniz üzerine indirmiş olduğunuz oyunlar hakkında yorumlar yapabilir, puan verebilir veya aynı şekilde diğer kullanıcılar tarafından uygulamalar veya oyunlar için yapılmış olan yorumları ve verilmiş olan ortalama puanları görebilirsiniz. Bu sayede yeni uygulamalar veya oyunlar keşfederken hiç zorlanmayacaksınız.

Oldukça sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Google Play uygulamasının ana sayfası üzerinde yer alan "Uygulamalar", "Oyunlar" ve "Kitaplar" başlıkları yardımıyla istediğiniz içeriklere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde daha önce bahsetmiş olduğum sizin için önerilen uygulamalara, oyunlara ve kitaplara da uygulama anasayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Google Play hesabınız üzerine aynı anda hem akıllı telefonlarınızı hem de tabletlerinizi tanımlayarak, yüklemek istediğiniz uygulamaların ve oyunların mobil cihazlarınızla uyumlu olup olmadığını görebilir, ayrıca "Uygulamalarım" başlığı altında mobil cihazlarınız üzerinde yüklü olan tüm uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm bu saydığımız güzel özelliklerin dışında mobil cihazlarınız üzerinde yer alan tüm uygulamaları, oyunları ve diğer verileri Google Play hesabınız üzerine kolayca yedekleyebilirsiniz. Bu sayede akıllı telefon veya tabletinizin başına bir şey gelmesi durumunda tüm verilerinizi güvenli bir şekilde yeni mobil cihazınız üzerine geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca Google Play üzerinde beğendiğiniz oyunları ve uygulamaları istek listenize ekleyerek daha sonra bu liste altında yer alan tüm oyunları ve uygulamaları istediğiniz zaman mobil cihazlarınız üzerine yükleyebilirsiniz.

Google Play Store 5.2.12 sürümünde ne gibi değişiklikler var?

Birçok irili ufaklı değişikliğin yapıldığı yeni 5.2.12 versiyonunda yer alan yeniliklerden bazıları şöyle;

- Güncelleme ayrıntıları sayfası devre dışı bırakıldı.

- Şirketler için kişiselleştirilmiş uygulamaların cihazlara sunulmasına yönelik dahili özellikler eklendi.

- Kazanılan ödül çeklerinin Play Store'daki uygulamalarda indirim olarak kullanılabilmesi özelliği eklendi.

- Kullanıcıların uygulama kısa açıklamasına kısa anket cevabı yazma imkanı eklendi.

- Kullanıcıların market için mevcut ülke konumunu değiştirmeleri desteği eklendi.

Google Play Store nasıl yüklenir? Google Play Store nasıl güncellenir?

Yükleme Talimatı;

Google play store APK

1- Play Store'un en güncel sürümünü indirin.

2- İndirdiğiniz .apk uzantılı dosyayı telefon hafızasına atın. Dahili depolama ya da microSD kart fark etmez. APK dosyasını attığınız klasörü bilmeniz yeterli.

3- Yükleme işlemine geçmeden önce telefonunuzda "Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini aktif hale getirin.

4- Play Store'a ait APK dosyasını yükleyebilmeniz için cihazınızda herhangi bir dosya yöneticisinin (Dosyalarım) bulunması gerekiyor. Neredeyse tüm Android üreticileri sistem içerisinde kendi dosya yöneticilerine yer vermektedir.

5- Dosyalarım içerisinde bulunan "com.android.vending-5.2.12-80321200-minAPI9.apk" dosyasını seçin ve yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecek. Artık en güncel Play Store'a sahipsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Play Store nasıl güncellenir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN