Türkiye'nin en iyi haber sitesi

giriş nasıl yapılır? için tıklayın!

hesabınız yoksa ve bir twitter hesabı açmak istiyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz. nasıl yapılır? nasıl olunur? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 6.12.2015 17:16
Twitter giriş nasıl yapılır? Twitter kayıt için tıklayın!
Sosyal medya devi 'a kayıt olmak oldukça kolay. Sadece beş dakikanızı ayırarak Twitter kaydınızı yapabilir ve kendinize bir Twitter profili oluşturarak bir Twitter kullanıcısı olabilirsiniz. Peki nasıl yapılır? nasıl olunur? İşte detaylar!

Twitter Nedir?

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi arkadaşlarının görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

Twitter kayıt ve giriş nasıl yapılır?

Twitter hesabı açmak istiyorsanız öncelikle Twitter .com sitesine girin. Daha sonra Twitter' de yeni misin isim ve başlığı altında yer alan formu eksiksiz doldurun. Kullanıcı adına istediğiniz bir isim girin, twitter adresinizin bağlı olmasını istediğiniz bir e-posta adresi girin. Bir şifre oluşturun ve kaydol seçeneğine tıklayın. Adresininiz ilk ayağı tamamlandı.

Twitter hesabınızın onaylanması için Mail adresine gereksinimiz var. Bu kısımın ardından Twitter'a bugün katıl başlığı adı altında bilgilerinizi eksiksiz doldurun ve Hesabımı oluştur'a tıklamanız yeterlidir.

Artık sizinde bir Twitter hesabınız var. Twitter hesabınızı ilk oluşturduğunuz sırada e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilmiştir. Mail kutunuzu kontrol edin ve bu kodu buluğ ona tıklayın böylece Twitter hesabızı artık kullanabilirsiniz.

Twitter hesap kapatma işlemleri

Twitter hesabı kalıcı olarak silmek için 30 gün boyunca herhangi bir şekilde giriş yapmamanız gerekiyor. Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgileriniz 30 gün boyunca tutulur. Ancak sonra belirttiğimiz gibi silinir. Twitter hesabınızı eğer isim değişikliği için silmek istiyorsanız buna gerek yok ayarlardan bunu yapabilirsiniz. Twitter hesabınızın mailinizi yine ayarlardan değiştirebilirsiniz. Hesap bilgilerini farklı twitter hesabından kullanmak istiyorsaniz yine değişiklikten sonra kullanabilirsiniz.


TWITTER KAYIT OLMAK VE GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

Twitter kısaltmaları

Trending topic (TT): Sol taraftaki en çok konuşulan 10 konunun listelendiği alana Trending Topic denir. Her ülkenin kendi TT listesi vardır ayrıca Dünya genelinde en çok konuşulan 10 konuyu gösteren bir liste de vardır.

Friday Follow (FF): Bu kısaltma takip ettiğiniz kişilerin sizi de takip etmesi içindir. Sadece cuma günleri yapılır.

Retweet (RT): Başka bir twitter kullanıcısının tweetini sizin takipçileriniz de görsün diye retweet tuşuna basıp sizin profilinizde görünmesidir.
Direct Message (DM): Başka bir twitter kullanıcısının size atmış olduğu postayı işaret eder, bir nevi e-mail işlevi görür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter giriş nasıl yapılır? Twitter kayıt için tıklayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN