Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gölgelerin gücü adına, güç bende artık" sözünü kim kullanır?

karakteri He-man, düşmanlarına karşı savaşırken kılıcını çıkardığı sırada "gölgelerin gücü adına güç bende artık" der ve saldırıya geçer. "Gölgelerin gücü adına güç bende artık" cümlesinin orijinali "By the power of Grayskull, I have the power" olarak tercüme edilir. 1983 yılında çekilmeye Kainatın Hakimleri serisindeki He-man karakteri bir zamanlar çok popülerdi.

Giriş Tarihi: 4.1.2016 16:50 Güncelleme Tarihi: 4.1.2016 16:50
Gölgelerin gücü adına, güç bende artık sözünü kim kullanır?
He-Man, Kainatın Hakimleri serisindeki ana karakterdir. 1983 - 1985 yılları arasında çekilen çizgi film; 130 bölüm olarak çekilmiştir. Seride; He-Man ve arkadaşları Eternia'yı ve Şato'sunun sırlarını İskeletor'un kötü emellerinden korumaya çalışır. İskeletor çok kötü bir yaratıktır.
HE-MAN SİNEMAYA UYARLANDI!

Kainatın Hakimleri serisi, 1987'de sinemaya uyarlanmasının yanı sıra; 1990 ve 1991'de "The New Adventures of He-Man" olarak ve 2002 yılında da "He-Man and the Masters of the Universe" serisi olarak yeni bir konseptle tekrar çekilmeye başlanmıştır.

HE-MAN'IN HİKAYESİ

He-Man, Eternia prensi Adam'ın süper kahraman olan ikinci kişiliğidir. Daha çok alçak gönüllülüğüyle tanınınır. Grayskull Castle'ın (Gölgeler Şatosu) gizli güçleri, Adam'ın kılıcı ile ilişkilidir. Kılıcını havaya kaldırıp "By the power of Grayskull, I have the power" der ve çok güçlü bir süperkahramana dönüşür. Bu söz serinin Türkçe eserlerinde "Gölgelerin gücü adına, güç bende artık" olarak çevirilmiştir. Yanından ayrılmayan yol arkadaşı korkak kaplan "Cringer" (Titrek) bu sihirli söz ve kılıç sayesinde "Battlecat" (Atılgan) olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gölgelerin gücü adına, güç bende artık" sözünü kim kullanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN